Patryk

Patryk, który pokonał raka

Kiedy Patryk zachorował, chodził do zerówki. Gdyby nie feralny wypadek, nie wiadomo, kiedy choroba wyszłaby na jaw. Dzięki lekarzowi, który od razu skierował go na badania, i znakomitej opiece specjalistów z kliniki w Lublinie chłopiec żyje i jest zdrów!

Pozostawić ślad

Pozostawić ślad

Dr Jan Musiał sam zdiagnozował, że jest chory na szpiczaka. Od pierwszego lekarza usłyszał, że będzie żyć najwyżej kilka miesięcy. Żyje już 5 lat, pracuje jako chirurg, znajduje czas na swoje pasje. Za walkę o lepszy dostęp do leków dla siebie i innych pacjentów został nominowany do nagrody Człowieka Roku.

Hemofilia - leki rekombinowane to przyszłość

Hemofilia – leki rekombinowane to przyszłość

Czy hemofilia w Polsce jest dobrze leczona?
Na pewno widać ogromny postęp w porównaniu do sytuacji sprzed 5-6 lat. Dziś chorzy dostają do domu taką ilość czynników krzepnięcia, jaka jest potrzebna, żeby skutecznie hamować krwawienia. Kiedyś dostawali leki tylko w szpitalu, gdy pojawił się wylew. Ogromnym plusem jest to, że od ubiegłego roku dzieci są objęte tzw. profilaktyką pierwotną, tzn. dostają 2-3 razy w tygodniu czynniki krzepnięcia, żeby nie dochodziło do wylewów i krwawień dostawowych. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Czy hemofilia mogłaby być w Polsce leczona jeszcze lepiej? Tak. Pierwsza rzecz, której domagają się i pacjenci, i lekarze, to dostęp do najnowocześniejszych leków rekombinowanych.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH