Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Klucz do życia

W najbogatszych państwach świata ludzie żyją średnio o ponad 30 lat dłużej niż w krajach najbiedniejszych – wynika ze wstępnego raportu komisji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W Wielkiej Brytanii i innych państwach z OECD w latach 2000-2005 przeciętna długość życia wynosiła 78,8 lat, co oznacza wzrost o ponad 7 lat w porównaniu z okresem 1970-1975.

Tymczasem przeciętna długość życia mieszkańców krajów Afryki subsaharyjskiej wzrosła w tym czasie zaledwie o 4 miesiące, sięgając 46,1 roku.

Najstarszy na świecie

111-letni Japończyk Tomoji Tanabe został w poniedziałek formalnie uznany za najstarszego mężczyznę świata. Senior uważa, że jego wiek nie jest niczym nadzwyczajnym i twierdzi, że sekretem jego długowieczności jest wewnętrzna
dyscyplina.

“Najlepszą receptą na długowieczność to nigdy nie pić alkoholu” – powiedział na poniedziałkowej uroczystości. Tanabe pije dużo mleka, codziennie prowadzi swój dziennik, nie pije alkoholu ani nie pali tytoniu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH