Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Rozpoczęła się dziewiąta edycja Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”

Już od kilku tygodni firmy zgłaszają produkty do Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2012”.

Laureaci tegorocznego plebiscytu po raz pierwszy w historii odbiorą statuetki w Kijowie (marzec 2012) i Warszawie (kwiecień 2012).

Honorowym Patronatem zaszczycił nas w tym roku Minister Spraw Zagranicznych RP.

Uroczystościom w Kijowie będzie towarzyszyć konferencja poświęcona analizie rynków zdrowia w obydwu krajach oraz możliwościom współpracy, a także ekspozycje firm polskich, ukraińskich i ponadnarodowych.

W Kijowie powołani zostaną Ambasadorowie Nagrody Zaufania z Ukrainy, Gruzji, Białorusi i Niemiec. Będą oni reprezentowali ideę i misję „Złotego OTISA” w swoich krajach oraz zgłaszali tematy wspólnych ponadnarodowych działań służących zdrowiu.

W tym roku po raz pierwszy firmy farmaceutyczne mogą zgłaszać do Nagrody Zaufania w kategorii „Lider Edukacji Zdrowotnej” zrealizowane programy edukacyjne i profilaktyczne.

Kolejną nowością będą przyznawane po raz pierwszy EkoNagrody. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej zdrowej żywności i produktów ekologicznych codziennego użytku – mówi Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania. -Chcemy je poznać, wyróżnić najcenniejsze i podkreślić ich znaczenie dla zdrowia Polaków. „Złoty OTIS”, jako najstarsze i największe wyróżnienie rynku zdrowia w Polsce, zamierza promować najbardziej wartościowe produkty i programy z tego segmentu. Chcemy wspierać walkę o czyste środowisko i popularyzować zdrowotne znaczenie naturalnych produktów.

Zgłoszenia do dziewiątej edycji Nagrody Zaufania minęły półmetek. – powiedziała Anna Motyczyńska, koordynator plebiscytu. – Dziękujemy wszystkim Firmom, które już podjęły decyzje i umożliwiły nam rozpoczęcie prac nad aparatem informatycznym do głosowań i akcją edukacyjną. Chcielibyśmy, by w tym roku liczba osób deklarujących w głosowaniach zaufanie do nominowanych produktów zbliżyła się do 100 tysięcy (w edycji 2011 roku głosowało prawie 70 000 osób).

Więcej informacji:

 • Anna Motyczyńska anna.motyczynska@mediatv.com.pl; tel. kont. 22/ 622 98 34 wew. 20
 • Eliza Woroszyło eliza.woroszylo@mediatv.com.pl; tel. kont. 22/ 622 98 34 wew. 28
 • Paweł Kruś pawel.krus@mediatv.com.pl; tel. kont. 22/ 688 98 34 wew. 13

Harmonogram Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2012”

 • 3.10.2011 – rozpoczęcie głosowania konsumentów w Polsce za pośrednictwem wortalu www.nazdrowie.pl oraz magazynu „Na zdrowie. Dostępne bez recepty”
 • 19.03.2012 – zakończenie głosowania konsumentów w Polsce
 • 21.03.2012 – powiadomienie Laureatów o wyniku głosowania i specjalnym pakiecie medialnym
 • 29-31.03.2012 – gala Międzynarodowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2012” w Kijowie*
 • 12.04. 2012 – gala wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2012” w Warszawie
 • 20-27.04.2012 – przeprowadzenie społecznej akcji profilaktycznej w Polsce i na Ukrainie*
  #Terminy mogą ulec nieznacznej korekcie

Nowe kategorie Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” w 2012 roku:

 • Lider Edukacji Zdrowotnej – dla firm farmaceutycznych lub organizacji pacjentów za zrealizowane programy profilaktyczne lub edukacyjne.

EkoNagrody

 • BIOLIDER – dla produktów spożywczych, produktów regionalnych, wód mineralnych, etc.
 • EKOHIT – dla niespożywczych produktów przemysłowych, np. opakowań, środków czystości, galanterii, przyborów szkolnych, kosmetyków itp.
 • ZDROWIE NA CO DZIEŃ – dla przedmiotów codziennego użytku, np. sprzętów kuchennych podnoszące walory zdrowotne potraw, filtrów powietrza, nawilżaczy, odkurzaczy, klimatyzatorów, tkanin antyalergicznych, mebli itp.
 • ZDROWY DOM – dla elementów wykończeniowe, farb, lakierów i elementów wyposażenia wnętrz korzystnych dla zdrowia itp.
 • PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA – dla zrealizowanych inicjatyw

Nagrody w nowych kategoriach przyznane zostaną werdyktem Kapituły Nagrody po analizie dokumentacji zgłoszonych produktów lub zrealizowanych programów chroniących zdrowie lub środowisko. Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ – naszym zdaniem – oferta produktów z tego segmentu jest jeszcze nowością rynkową i konsumenci nie tylko nie zdążyli sobie wyrobić opinii na jej temat, ale także część z nich nie miała możliwości kontaktu z wyrobami ekologicznymi. W każdej kategorii może być przyznana więcej niż jedna statuetka Nagrody Zaufania, z zachowaniem zasady niekonkurencyjności Laureatów.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH