Mindgram ze wsparciem psychologicznym w obliczu wojny w Ukrainie

W reakcji na wojnę w Ukrainie, Mindgram organizuje serię bezpłatnych spotkań z ekspertami z zakresu psychologii, które rozpoczną się 25 lutego. Wyjaśnią oni m.in. jak rozmawiać z dziećmi o wojnie oraz jak poradzić sobie ze stresem wynikającym z aktualnej sytuacji politycznej w Europie. Mindgram uruchomił także dedykowaną, publiczną infolinię, umożliwiającą uzyskanie bezpłatnego wsparcia w języku ukraińskim, polskim i angielskim.

Mindgram to pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca uzyskanie kompleksowego wsparcia psychologicznego online. Jej celem jest udzielanie natychmiastowej pomocy ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego oraz wsparcie w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. W obliczu agresji zbrojnej w Ukrainie, Mindgram podjął decyzję o organizacji bezpłatnych spotkań z ekspertami z zakresu psychologii oraz o otwarciu dedykowanej infolinii.

25 lutego w godzinach 10:35-11:30, w aplikacji Mindgram oraz na kanale YouTube, odbędzie się warsztat „Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o agresji zbrojnej?” z udziałem dr Aleksandry Piotrowskiej, psycholożki oraz doradcy rodziców i nauczycieli, a także Małgorzaty Ohme, psycholożki i założycielki Mindgram. Tego samego dnia o godzinie 21.00 na Instagramie Mindgram odbędzie się także spotkanie live Małgorzaty Ohme z dr n. med. Andrzejem Silczukiem na temat lęku w dobie konfliktu zbrojnego.

Codziennie od 25 lutego na platformie Mindgram realizowane będą również warsztaty w postaci grup dyskusyjnych dla wszystkich chętnych, dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami. Spotkania prowadzone będą w językach polskim i angielskim.

„Mindgram powstał, by dostarczać wsparcie psychologiczne każdemu, kto go potrzebuje. Aby sprostać temu zadaniu uruchamiamy dedykowaną infolinię oferującą wsparcie psychiczne, która dostępna będzie dla każdego, kto potrzebuje rozmowy. Podjęliśmy także decyzję o organizacji serii webinarów i spotkań z ekspertami, które umożliwią zatroszczenie się o siebie i swoich bliskich w nadchodzącym czasie” – mówi Adam Plona, Co-founder& Chief Operating Officer w Mindgram.

Platforma ruszyła także z bezpłatną, publiczną infolinią oferującą pomoc specjalistów w trzech językach – ukraińskim, polskim i angielskim. Od 25 lutego będzie ona otwarta dla każdego, kto w obliczu wojny w Ukrainie potrzebuje wsparcia psychicznego.

Więcej szczegółów na temat działania infolinii oraz warsztatów można uzyskać na stronie internetowej www.mindgram.com/pl.

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH