Ziarna-kawy

Kawa – naturalne remedium na skórę

W ostatnich latach przeprowadzono szereg badań dotyczących kofeiny i jej wpływu na zdrowie (m.in. badania Światowej Organizacji Zdrowia).

Niektóre wyniki wykazały, że picie kawy ma wiele pozytywnych skutków:

  • może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka,
  • wydłużać długość życia
  • dostarczać organizmowi antyoksydantów.

Ryzyko śmierci wśród osób regularnie pijących kawę jest o 10% niższe niż w przypadku tych niepijących, dodatkowo osoby należące do pierwszej grupy mają lepsze ciśnienie krwi. Ostatnie publikacje naukowe wykazały ponadto, że kofeina, a także plewy kawy i ich ekstrakty dzięki ich właściwościom, są coraz częściej wykorzystywane do produkcji kosmetyków.

Kawa spożywana z umiarem jest dobra dla zdrowia, ale miłośnicy tego napoju mają jeszcze więcej powodów do zadowolenia – kawa wpływa bowiem korzystnie także na skórę. Jak to możliwe?

  • Jest bogatym źródłem antyoksydantów. Wolne rodniki szkodzą zdrowiu i urodzie uszkadzając skórę. Jednakże, przeciwutleniacze z kawy chronią ją i wzmacniają jej naturalną ochronę. Badania wykazały, że ekstrakty z ziaren kawy oszczędzają energię komórek skóry.
  • Chroni przed silnymi promieniami słonecznymi: promienie UVB są szkodliwe i prowadzą do skomplikowanych i zagrażających życiu chorób skóry. Kofeina może chronić ją przed czynnikami rakotwórczymi promieni ultrafioletowych.
  • Sprawia, że skóra staje się gładka i promienna. Ze względu na swoje właściwości, kawa odgrywa kluczową rolę w zwiększonej produkcji kolagenu, co prowadzi do większej elastyczności skóry.
  • Poprawia krążenie. Wspomaganie krążenia krwi sprawia, że skóra staje się zdrowsza i wzmocniona, skutecznie zmniejszają się też jej obrzmienia. Można się ich pozbyć także przykładając kawowe kostki z lodu.
  • Oprócz picia, kawę można wykorzystywać do poprawy wyglądu skóry i włosów.

Kawa jako peeling oraz środek na opuchnięte oczy

Dzięki wysokim właściwościom przeciwutleniającym, kawa poprawia krążenie, a także zmniejsza obrzmienia i opuchliznę. Pomaga obkurczać naczynia krwionośne i zmniejsza opuchliznę oczu. Po zaparzeniu kawy, nie wyrzucaj fusów, lecz odczekaj, aż ostygną. Nanieś je pod oczy i okolice powiek na kilka minut, a następnie opłucz twarz zimną wodą.

Kawa jako peeling na skórę głowy

Pół filiżanki mielonej kawy wcieraj przez dwie minuty w skórę głowy. Następnie umyj włosy szamponem i odżywką, których zazwyczaj używasz. Taki peeling pozwoli pozbyć się pozostałości po kosmetykach i usunąć nadmiar martwego naskórka.

Kawa jako peeling do twarzy

Wypróbuj naturalnego peelingu, mieszając kawę mieloną, brązowy cukier oraz oliwę. Wymieszane dokładnie składniki, rozmasuj na twarzy okrężnymi ruchami. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka.

informacja prasowa: NewsrmTV
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH