Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Przeszczep za pieniądze

Jeżeli lekarz mógł sprowadzić organ do transplantacji wiedząc, że i tak pacjent nie przeżyje, to podejrzewam, że istnieje jakiś błąd proceduralny w systemie porównania tkanki organu do tkanki pacjenta. To niedopuszczalne, przecież w ten sposób narząd marnował się, a czekało na niego wielu chorych ludzi” – mówi przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów “Primum Non Nocere” Adam Sandauer.

Prokuratura postawiła ordynatorowi oddziału kardiochirurgii szpitala klinicznego MSWiA w Warszawie Mirosławowi G. zarzut zabójstwa pacjenta. Zarzucono mu także korupcję. Lekarz został aresztowany, nie przyznaje się do winy. MSWiA zapowiada kontrolę w szpitalu, jego dyrektor oddał się do dyspozycji zwierzchników.

Komentując ten przypadek Adam Sandauer podkreśla, że w środowisku medycznym nie można tolerować nawet najdrobniejszych przejawów korupcji. Jego zdaniem łapówkarstwo w warszawskim szpitalu MSWiA, podobnie jak w przypadku łódzkiej afery “łowców skór”, doprowadziło do świadomego działania na szkodę pacjentów.

Jego zdaniem nie można obwiniać pacjentów dających łapówki lekarzom, ponieważ motywem ich działania jest dramatyczna chęć ratowania życia i zdrowia.

“Istnieje silna potrzeba oczyszczenia środowiska medycznego. Lekarze muszą sami do tego dążyć. Należy jednak podkreślić, że większość z nich to porządni ludzie” -?mówi Adam?Sandauer.

Według niego istnieje podejrzenie, że jedną z przyczyn zdarzeń, do których doszło w szpitalu MSWiA były błędy proceduralne związane z weryfikacją informacji o organach przeznaczonych do transplantacji.

?

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH