Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Głód w Afryce – Pomóż

Ewan McGregor, Ambasador Dobrej Woli UNICEF apeluje o wsparcie akcji pomocowej dla głodujących w Rogu Afryki.

Widząc dramatyczną sytuację dzieci w Rogu Afryki, coraz więcej Ambasadorów UNICEF postanawia włączyć się w działania wspierające ofiary suszy. Ewan McGregor był jednym z pierwszych, który zgłosił się do pomocy. UNICEF Polska zebrał do tej pory 364 524 PLN i cały czas prowadzi zbiórkę na rzecz dzieci i ich rodzin w Rogu Afryki.

Numer konta UNICEf, na które można kierować pomoc to: 73 1020 1013 0000 0102 0151 5907.

Aktualne informacje o działaniach prowadzonych przez UNICEF w związku z suszą w Rogu Afryki znajdują się na stronie: www.unicef.pl.

Film z Ewanem McGregorem można zobaczyć tutaj:

Sytuacja w Rogu Afryki to prawdziwy dramat – konflikt w Somalii, wzrost cen paliw i żywności, susza. W wielu miejscach ludzie są zbyt słabi i wycieńczeni, by wyruszyć w poszukiwaniu pomocy dla siebie i swoich bliskich. Susza jest również klęską dla rolników i pasterzy w Kenii i Etiopii, których przetrwanie jest uzależnione od deszczu. UNICEF ściśle współpracuje ze swoimi partnerami na obszarach dotkniętych klęską żywiołową. Poprzez programy terapeutyczne wspiera mieszkańców Rogu Afryki w leczeniu ostrego niedożywienia, dostarcza leki i szczepionki zapobiegające chorobom, zapewnia dostęp do czystej wody. UNICEF buduje również dla dzieci tymczasowe szkoły i dostarcza zestawy „Szkoła w pudełku” oraz zwiększa zakres działań mających na celu ochronę najmłodszych przed przemocą i wykorzystywaniem.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH