Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody
Twoja wakacyjna apteczka

Twoja wakacyjna apteczka


Skaleczenie, pęcherze po długiej wędrówce, nagły ból głowy lub zęba – wszystko to zdarzyć się może na wakacjach.
Takie sytuacje czasami mogą popsuć wypoczynek, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Plastry na medal
Drobnych ran i skaleczeń nie powinno się lekceważyć, szczególnie w przypadku dzieci. Każda rana powinna zostać oczyszczona, odkażona i powinien się na niej znaleźć odpowiedni opatrunek. Idealnym rozwiązaniem są gotowe kompozycje hipoalergicznych plastrów Viscoplast w różnych rodzajach i rozmiarach. Dzięki nim doskonale opatrzysz rany i zabezpieczysz je przed dostawaniem się brudu i bakterii.

Nad wodą przydatny będzie zestaw delikatny, składający się z plastrów wodoodpornych z opatrunkiem na delikatnej folii poliuretanowej, które pozwalają skórze oddychać. W ich składzie jest również hipoalergiczny klej. Opracowano także specjalny zestaw turystyczny, który składa się z plastrów z opatrunkiem w różnych rozmiarach i na różnych podłożach. Spełni on swoją funkcję w domu, na wakacjach i w podróży. Zestaw zawiera 24 plastry z opatrunkiem w trzech rodzajach (Minifol, Prestopor i Prestovis Plus).
Twoja-wakacyjna-apteczka2.jpg
Podczas długich, pieszych wędrówek wspaniale sprawdzi się zestaw Miniżel, który zawiera nowoczesne plastry z masą hydrokoloidową przeciw pęcherzom na stopach. Opatrunki te mają wiele zalet: ułatwiają gojenie się ran, chronią przed zakażeniami, a co najważniejsze – można je stosować przeciw pęcherzom, które dopiero się wykształcają, jak i na te już obecne.

Kolorowe plastry Viscoplast z wizerunkami postaci z bajek Disney’a idealnie zabezpieczą dziecięce otarte kolanka, a dodatkowo rozbawią i pomogą osuszyć łzy. Z pewnością spodobają się im zestawy plastrów z wizerunkami ulubionych postaci z bajek „Kubuś Puchatek”, „Toy Story” czy filmu „Hannah Montana”. Plastry na włókninie są delikatne, hipoalergiczne, przepuszczalne dla pary wodnej i powietrza. Zawarty w nich barwnik jest bezpieczny na skóry. Dodatkowo, w każdym zestawie „Kubuś Puchatek” znajduje się kolorowy magnes na lodówkę, a w zestawie Toy Story kolorowy tatuaż zmywalny. Plastry te dają dziecku ochronę i jednocześnie wspaniałą zabawę. Warto wspomnieć, że Plastry Hannah Montana otrzymały w tym roku Nagrodę Zaufania „Złoty OTIS 2010” w kategorii „Debiut roku”.

Higiena rąk
W czasie wakacyjnych wyjazdów powinno się również pamiętać o higienie rąk, zarówno w podróży, jak i na biwaku, nad wodą czy w górach. Taką higienę zapewnia żel do dezynfekcji rąk Nexcare Stop Bakteria, który myje bez użycia wody i mydła, nie wysusza dłoni i nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia lepkości. Najważniejsze jest jednak to, że usuwa groźne dla zdrowia bakterie (np. gronkowiec złocisty), wirusy (np. wirus opryszczki, rotawirus) i grzyby (np. kropidlaki). Nexcare Stop Bakteria jest sprzedawany w poręcznych buteleczkach (25 ml i 75 ml), dlatego można go zabrać wszędzie tam, gdzie mycie rąk jest utrudnione lub niemożliwe. Szczególnie polecany jest dla rodziców małych dzieci, osób często podróżujących i aktywnych. Jest wydajny, szybki i wygodny w użyciu. Na jedno umycie rąk wystarczy około 3 ml.

Terapia okładami
W wakacyjnej apteczce warto też umieścić okłady ciepło-zimne Nexcare ColdHot. Jest to terapia ciepłem lub zimnem działająca przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, kojąco w przypadku bólów głowy, zębów, krzyża. Okłady te są miękkie i plastyczne, co umożliwia ich precyzyjne umieszczenie w miejscu bólu.

Aby zastosować terapię ciepłem, należy podgrzać okład w kuchence mikrofalowej czy gorącej wodzie, natomiast do terapii zimnej należy go schłodzić w lodówce lub zamrażalniku. Okład ciepły pomaga w bólach menstruacyjnych, reumatycznych i bolesnych skurczach mięśni, natomiast zimny można stosować w przypadku ukąszenia owadów, gorączki, bólów głowy, bólów zębów, nerwobóli, zwichnięć, skręceń, stłuczeń.
Twoja-wakacyjna-apteczka1.jpg
Okłady Nexcare ColdHot są bardzo ekonomiczne, ponieważ można ich używać wielokrotnie. Ponadto są bezpieczne – mogą być stosowane z innymi środkami przeciwbólowymi zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dla osób, które nie mają czasu na podgrzewanie lub chłodzenie okładów, proponujemy Nexcare ColdHot Patches do jednorazowego użytku w formie plastrów. Naklejone na miejsce bólu, szybko przynoszą kojące uczucie chłodu i ulgi. Zestaw zawiera cztery okłady żelowe mające w swoim składzie: wodę, glicerynę, mentol, olejek miętowy.

Apteczka pierwszej pomocy
Nowością na rynku jest Apteczka Nexcare. Jest to apteczka pierwszej pomocy idealna w podróży i na wakacjach. Oprócz plastrów, chusteczek oczyszczających i rękawiczek lateksowych, znaleźć w niej można paski do zamykania ran Steri-Strip, które zastępują szycie większych ran. Jest to całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, a rany łatwo się goją nie pozostawiając blizn. Zestaw drobnych akcesoriów pierwszej pomocy zapakowany jest w poręczną, wygodną torebkę zamykaną struną, co ułatwia korzystanie z zestawu.

Czas więc spakować apteczkę i ruszać na wakacje!

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH