HIV atakuje

Tak wielu zakażonych wirusem HIV osób nie odnotowano od co najmniej trzech lat. I nie jest to kompletna lista – alarmuje “Życie Warszawy”. W styczniu w całym kraju wirusa HIV odkryto u 94 osób. Na Mazowszu najwięcej, padł rekord – 26 nowych zakażeń. Nie było dotąd aż tak wielu zgłoszeń – dwa przypadki w grudniu 2006 roku, w listopadzie trzy, wcześniej cztery, góra sześć. Według comiesięcznych raportów Państwowego Zakładu Higieny, tak dużej liczby nowych zakażonych nie odnotowano od ostatnich trzech lat!

26 wskazanych osób, o których mowa w dokumentach PZH, to jednak nie koniec. Swoich raportów na temat nowych, styczniowych zakażeń nie opublikował jeszcze sanepid. Zbiera on dane o przypadkach odkrytych w szpitalach, prywatnych gabinetach i w punkcie konsultacyjnym szpitala zakaźnego przy ul. Leszno w Warszawie. – Prawdopodobnie będzie to jeszcze sześć, siedem osób – dowiedziała się gazeta w wojewódzkiej stacji sanepidu.

Od 1985 r. do końca stycznia 2007 r. na terenie Polski wirusa odkryto u 10 637 osób. Leczeniu antywirusowemu jest obecnie poddanych 3080 pacjentów. Leki są coraz bardziej skuteczne. Na AIDS zmarło do tej pory 830 Polaków.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH