Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Odkażające światło

**Naukowcy z Glasgow w Szkocji opracowali system, który pomoże unicestwiać superbakterie szpitalne, np. gronkowca złocistego.**

Nowatorska technika umożliwia odkażanie powietrza przy użyciu strumienia światła widzialnego o wysokim stężeniu i wąskim spektrum (High Intensity Narrow Spectrum). Uzyskane oświetlenie ma kolor niebieskawofioletowy, ale naukowcom udało się przekształcić je w ten sposób, aby miało ciepłą białą barwę i dzięki temu mogło być wykorzystywane w szpitalach jako standardowe oświetlenie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH