Refundacja nowych leków II linii szansą dla pacjentów chorych na SM

Chorzy na stwardnienie rozsiane czekają na wyrównanie dostępu do nowoczesnych terapii w II linii leczenia. Po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu pacjenci mają możliwość leczenia jedynie dwoma lekami z drugiej linii, podczas gdy w pierwszej linii dostępnych jest dziewięć preparatów.

Chorych w walce z SM wspiera Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oraz Fundacja „SM-Walcz o siebie”.

Poczuj problemy osób chorych na SM

25 maja po raz trzeci obchodzony będzie Światowy Dzień SM. Jest on okazją, by dowiedzieć się więcej na temat choroby, jaką jest stwardnienie rozsiane oraz bliżej przyjrzeć się problemom osób cierpiących na SM. Umożliwia to serwis MamSM.pl, który już od prawie dwóch lat edukuje i pokazuje internautom świat widziany z perspektywy chorych.

Trwa drugi etap kampanii edukacyjnej „Mam SM”

**26 października rozpoczął się kolejny etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mam SM”, w ramach której studenci medycyny będą mieli szansę poznania rzeczywistości chorych na stwardnienie rozsiane. Inicjatywa adresowana jest bezpośrednio do przyszłych lekarzy, aby mogli doświadczyć, z jakimi problemami zmagają się chorzy na SM.**

Krótkoterminowe myślenie o SM

Sytuacja chorych na SM w Polsce jest dramatyczna. Niedawno wróciłam z Brukseli, gdzie odbyło się spotkanie z polskimi europosłami w sprawie Narodowego Programu Leczenia SM. Politycy obiecali nam wsparcie, wysłanie listu do ministra Religi i przygotowanie petycji do Parlamentu Europejskiego z opisem trudnej sytuacji polskich chorych. Dlaczego aż tam sięgnęliśmy? Otóż od wielu lat nasze stowarzyszenie, chorzy i lekarze – w tym prof. Krzysztof Selmaj – walczymy o zwiększenie dostępu do leczenia. Niestety bezskutecznie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH