Poczuj problemy osób chorych na SM

25 maja po raz trzeci obchodzony będzie Światowy Dzień SM. Jest on okazją, by dowiedzieć się więcej na temat choroby, jaką jest stwardnienie rozsiane oraz bliżej przyjrzeć się problemom osób cierpiących na SM. Umożliwia to serwis MamSM.pl, który już od prawie dwóch lat edukuje i pokazuje internautom świat widziany z perspektywy chorych.

MamSM.pl i HavingMS.com zwracają uwagę na problemy, z jakimi borykają się każdego dnia chorzy na SM. Symulacja składa się z zadań, które pokazują świat z ich perspektywy. Użytkownik serwisu ma do wykonania kilka codziennych czynności, m.in. pomóc dziecku w kolorowaniu obrazka, odpowiedzieć na SMS’a, odpisać na maila czy pokroić chleb. Okazuje się, że w przypadku chorych na SM realizacja tych zadań nie jest taka prosta.

„W Światowym Dniu SM chcielibyśmy szczególnie zwrócić uwagę na nasze problemy i potrzeby. Chorzy na SM stanowią liczną grupę pacjentów, dlatego ważne jest, by uzmysłowić społeczeństwu, z czym wiąże się ta choroba. Cieszymy się, że dzięki serwisowi MamSM.pl osoby zdrowe mogą wczuć się w naszą sytuację i zrozumieć, jakie uczucia towarzyszą nam, gdy nie jesteśmy w stanie na przykład pokroić chleba na śniadanie czy odpisać na sms’a” – mówi Anna Gryżewska, sekretarz generalna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

4.9/5 - (191 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH