Poczuj problemy osób chorych na SM

25 maja po raz trzeci obchodzony będzie Światowy Dzień SM. Jest on okazją, by dowiedzieć się więcej na temat choroby, jaką jest stwardnienie rozsiane oraz bliżej przyjrzeć się problemom osób cierpiących na SM. Umożliwia to serwis MamSM.pl, który już od prawie dwóch lat edukuje i pokazuje internautom świat widziany z perspektywy chorych.

Koniec leków za złotówkę

Sejm RP po rozpatrzeniu licznych poprawek Senatu RP przyjął 12 maja br. ustawę o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Na podkreślenie i uznanie zasługuje przeprowadzona w Senacie RP forma pracy i styl debaty nad ustawą. Rozpatrywano ją bez pośpiechu i presji czasu z udziałem zainteresowanych podmiotów

Spór o eutanazję

Połowa Polaków uważa, że ludzie nieuleczalnie chorzy powinni mieć w Polsce prawo do eutanazji. Tak wynika z sondażu TNS OBOP na zlecenie “Dziennika”.

Gazeta zapytała, co sądzimy o prośbie Janusza Świtaja, sparaliżowanego 32-latka z Jastrzębia, który zwrócił się do sądu o zgodę na – jak to sam nazwał – “przerwanie uporczywego leczenia”.

Aż 53 procent indagowanych uważa, że sędzia powinien przychylić się do jego prośby. Przeciwnego zdania był tylko co czwarty respondent – informuje “Dziennik”.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH