Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Trudne, krótkie życie

Gwałtowna prywatyzacja, jaka nastąpiła po rozpadzie Związku Radzieckiego na początku lat 90., pociągnęła za sobą wzrost bezrobocia i łączy się też ze wzrostem umieralności mężczyzn – wynika z badań opublikowanych w piśmie “The Lancet”.

Autorzy badań analizowali wskaźnik umieralności mężczyzn w wieku produkcyjnym (15-59 lat) w pokomunistycznych krajach Europy Wschodniej i byłego ZSRR w latach 1989-2002.

Odnaleźć siebie

Ponad połowa społeczeństwa bezrobocie oraz problemy rodzinne uważa za czynniki, które zagrażać mogą zdrowiu psychicznemu. – mówi doc. Joanna Meder, ekspert programu “Odnaleźć siebie”

– Badania pokazują, że rodzina i praca są dla Polaków wartościami, których naruszenie doprowadzić może do poważnego kryzysu emocjonalnego.

Jest kasa

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie miał mniejsze problemy z pieniędzmi na podwyżki dla lekarzy. Dzięki dobrej sytuacji gospodarczej do jego kasy wpłyną dwa miliardy zł więcej niż planowano – poinformowała “Rzeczpospolita”.

W ubiegłym roku składki zdrowotne były o ponad 600 mln zł wyższe niż planowano. W Funduszu czekają jeszcze na ostatnie zaliczane do ubiegłorocznych pieniądze, ale szacują, że wpływy za cały 2007 rok wyniosą 42,6 mld zł, a więc o miliard więcej niż zapisano w budżecie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH