Żeń-szeń - korzeń

Żeń-szeń – korzeń, który leczy

Już 2000 lat przed Chrystusem znano właściwości lecznicze żeń-szenia. W chińskiej księdze medycznej z 206 roku n.e. opisano go jako panaceum, czyli wszechstronnie działający „lek na wszystko”. Żeń-szeń to niepozorna bylina, której korzeń przypomina swoim kształtem ludzką postać. Najcenniejsza jej odmiana – żeń-szeń biały – występuje na Półwyspie Koreańskim i w Chinach. W medycynie wykorzystuje się wyciąg z korzenia rośliny. Im jest on starszy, tym więcej zawiera substancji czynnych.

Przewlekła niewydolność żylna

Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) objawia się zmęczeniem nóg, bólami i obrzękami kończyn, „pajączkami żylnymi”, żylakami, zmianami skórnymi, a nawet owrzodzeniami podudzi. W Polsce ponad 42 proc. osób choruje na PNŻ – dolegliwość ta została uznana za chorobę społeczną.
Schorzenie to definiuje się jako utrwalone zaburzenie odpływu krwi żyłami kończyn dolnych, co prowadzi do rozwoju nadciśnienia żylnego, następnie do rozwoju zmian zapalnych, a w konsekwencji do zanikowych zmian skóry i tkanek miękkich kończyny.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH