Kompletujemy apteczkę podróżnika

Kompletujemy apteczkę podróżnika


Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, warto odwiedzić aptekę.
Farmaceuta pomoże nam skompletować wakacyjną apteczkę, dzięki czemu będziemy przygotowani na różne „niespodzianki”, które mogą nas spotkać w czasie urlopu.

Słońce
Pomijając kwestię leków przyjmowanych stale, przede wszystkim na wakacyjne wyjazdy trzeba koniecznie zabrać kosmetyki do ochrony przeciwsłonecznej oraz preparaty łagodzące ewentualne oparzenia słoneczne. Nie ma tu żadnego znaczenia, czy wybieramy się w góry czy nad morze.
Należy chronić także oczy – nosić okulary przeciwsłoneczne, a do apteczki zapakować nawilżające krople do oczu.

Alergie
Trzeba również pamiętać o preparatach antyalergicznych. W trakcie wyjazdu może się okazać, że jesteśmy na coś uczuleni, mam tu także na myśli uczulenie na słońce. Preparaty te mogą być doustne, do oka, do nosa, a także do stosowania zewnętrznego.

Przeziębienie
Na wakacjach, zwłaszcza będąc nad morzem, można się przeziębić. Dlatego warto mieć pod ręką tabletki na gardło, preparat na katar czy na pierwsze objawy grypy i przeziębienia.

Choroba lokomocyjna
Jadąc na wakacje samochodem czy samolotem, warto zabezpieczyć się przed chorobą lokomocyjną. Farmaceuta na pewno pomoże nam dobrać odpowiedni preparat zapobiegający tej dolegliwości.

Ból
Kompletując wakacyjną apteczkę, nie zapominajmy też o środkach przeciwbólowych – nie wiadomo kiedy i gdzie może nas dopaść ból głowy czy zęba. Na bóle menstruacyjne warto zabrać ze sobą coś rozkurczowego.

Kontuzje
Na wakacjach może nas coś ugryźć lub możemy doznać kontuzji. Warto mieć więc środek odkażający, np. wodę utlenioną w żelu, bandaż elastyczny, zestaw plastrów różnej wielkości. To zawsze się przyda.

Biegunki i zaparcia
Zmiana pożywienia – zwłaszcza za granicą – może także przyczynić się do wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Trzeba się przygotować na takie okoliczności zabierając ze sobą preparaty na biegunki i zaparcia.

Układ moczowy
Podczas kąpieli w basenie czy spania w namiocie może nam się także przydarzyć zapalenie układu moczowego. Warto więc mieć przy sobie np. Urosept czy coś o podobnym działaniu.

Grzybica
Nieodzowny w wakacyjnej apteczce jest środek przeciwgrzybiczy (np. w aerozolu). Grzybica jest bowiem bardzo pospolitą chorobą. Przy okazji warto przypomnieć o żelaznej zasadzie korzystania z prysznica czy sauny w klapkach. Oprócz miłych wspomnień lepiej nie przywozić z wakacji innych, mniej przyjemnych rzeczy, które będziemy musieli leczyć przez kolejne miesiące.

Kac
W czasie letniego urlopu sporo osób częściej niż zwykle sięga po alkohol. Jesteśmy po nim rozluźnieni, swobodni. Jednak następnego dnia odczuwamy przykre skutki zakrapianej imprezy, mówiąc krótko – mamy kaca. Wydaje mi się, że na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą kilka tabletek na tę dolegliwość. Oczywiście nie propaguję picia alkoholu – ale wiadomo, że takie sytuacje się zdarzają. Lepiej więc być zdrowym, czuć się dobrze, aby w pełni wykorzystać urlop.

Choroby egzotyczne
Jeżeli jedziemy gdzieś daleko, warto zastanowić się nad szczepieniami. Najlepiej udać się przed wyjazdem do sanepidu – tam uzyskamy dokładny wykaz wszystkich szczepień, które można zrobić przed wyjazdem do poszczególnych egzotycznych krajów.

Aby apteczka nie zajmowała zbyt dużo miejsca w naszym bagażu, warto wyjąć potrzebne preparaty z pudełek i spakować np. same blistry. Należy jednak pamiętać o zabraniu ulotek, aby w razie potrzeby przypomnieć sobie sposób dawkowania czy działania niepożądane danego leku.

Życzę Państwu zdrowych i bezpiecznych wakacji!

WARTO ZABRAĆ
• rękawiczki lateksowe
• pęsetę
• różnych rozmiarów agrafki
• termometr
• tabletki oczyszczające wodę z zarazków
• folię termiczną (pozwala utrzymać właściwą temperaturę ciała)

Apteczkę podróżną można umieścić w zamykanej, wodoodpornej torbie lub w plastikowym, zamykanym pudełku.

4.7/5 - (231 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH