Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Najlepszy szpital monospecjalistyczny

Najlepszy szpital monospecjalistyczny

W Polsce kiedy po raz kolejny, wraz z gronem najbliższych współpracowników, odbierałem dyplom kapituły rankingu szpitali 2010 „Rzeczpospolitej”, utwierdziłem się w przekonaniu, że droga do sukcesu w medycynie nie może prowadzić na skróty.

Superszpitale

Najlepszy szpital publiczny to Centrum Onkologii w Bydgoszczy – wynika z corocznego rankingu “Rzeczpospolitej”. Wśród szpitali niepublicznych zwyciężyło Pleszewskie Centrum Medyczne, które w tym roku przekształciło się w spółkę.

W rankingu uczestniczyło 256 szpitali prowadzących procedury zabiegowe. Punkty były przyznawane za zarządzanie (wymogi sanitarne, infrastruktura, kondycja finansowa), jakość opieki (otrzymane certyfikaty i akredytacje) i jakość opieki nad pacjentem (warunki na salach, kwalifikacje personelu).

Szczęście Duńczyka

Duńczycy znajdują się na szczycie światowego rankingu najbardziej zadowolonych z życia narodów (uwzględniającego przedstawicieli 178 nacji), ale nie tylko. Nieprzerwanie od ponad 30 lat zajmują oni także najwyższą lokatę
wśród najszczęśliwszych ludzi w Unii Europejskiej – czytamy w grudniowym numerze pisma “British Medical Journal”.

Na czym polega tajemnica ich szczęścia i dlaczego tak znacznie przewyższa poziom zadowolenia mieszkańców leżących tuż obok Szwecji i Finlandii?

Gdzie pacjent jest bezpieczny?

Centrum Onkologii w Bydgoszczy po raz trzeci zwyciężyło w rankingu szpitali
“Rzeczpospolitej”. Ale placówek, które odniosły sukces, jest więcej: w tym roku, żeby dostać się do “złotej setki”, trzeba było zdobyć o wiele więcej punktów
niż przed rokiem, co oznacza, że trochę się w służbie zdrowia poprawia.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH