Najlepszy szpital monospecjalistyczny

Najlepszy szpital monospecjalistyczny

W Polsce kiedy po raz kolejny, wraz z gronem najbliższych współpracowników, odbierałem dyplom kapituły rankingu szpitali 2010 „Rzeczpospolitej”, utwierdziłem się w przekonaniu, że droga do sukcesu w medycynie nie może prowadzić na skróty.

Superszpitale

Najlepszy szpital publiczny to Centrum Onkologii w Bydgoszczy – wynika z corocznego rankingu “Rzeczpospolitej”. Wśród szpitali niepublicznych zwyciężyło Pleszewskie Centrum Medyczne, które w tym roku przekształciło się w spółkę.

W rankingu uczestniczyło 256 szpitali prowadzących procedury zabiegowe. Punkty były przyznawane za zarządzanie (wymogi sanitarne, infrastruktura, kondycja finansowa), jakość opieki (otrzymane certyfikaty i akredytacje) i jakość opieki nad pacjentem (warunki na salach, kwalifikacje personelu).

Szczęście Duńczyka

Duńczycy znajdują się na szczycie światowego rankingu najbardziej zadowolonych z życia narodów (uwzględniającego przedstawicieli 178 nacji), ale nie tylko. Nieprzerwanie od ponad 30 lat zajmują oni także najwyższą lokatę
wśród najszczęśliwszych ludzi w Unii Europejskiej – czytamy w grudniowym numerze pisma “British Medical Journal”.

Na czym polega tajemnica ich szczęścia i dlaczego tak znacznie przewyższa poziom zadowolenia mieszkańców leżących tuż obok Szwecji i Finlandii?

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH