Kryzys potrzebuje prawdziwych elit

Kryzys potrzebuje prawdziwych elit

Zadaniem każdego państwa jest wykorzystanie do maksimum potencjału społeczeństwa i wybieranie rozwiązań, które nie blokują jego dalszego rozwoju. W przypadku Polski mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Polskie społeczeństwo jest unieruchomione.

Wiele razy wspominałam o nieudolności (a może wręcz niechęci?) państwa do wykorzystywania potencjału ludzkiego. Czy np. zmiana rządu po wyborach coś w tym zakresie zmieni? Nie sądzę. Raz, że próby te są dość nieudolne organizacyjnie, dwa, że tego rodzaju ruchy są natychmiast blokowane przez PO i PiS – zarówno w ich własnych szeregach, jak i na zewnątrz.

Lista laureatów

Już po raz piąty statuetka “Złotego OTISA” powędrowała do najbardziej godnych zaufania, zdaniem konsumentów, preparatów leczniczych.

Publikujemy pełną listę laureatów Nagrody Zaufania “Złoty OTIS 2008”. 24 kwietnia, podczas uroczystej gali w w hotelu Bristol w Warszawie, odebrali oni z rąk Przewodniczacego Kapituły Nagrody Pawła Krusia statuetki “Złotego OTISA”.

Szczęście państwowe

Nie wystarczy wzrost gospodarczy, by ludzie czuli się szczęśliwi – muszą mieć jeszcze zaufanie do państwa – wynika z badań doktor Luisy Corrado, wyróżnionych przyznawaną przez Unię Europejska Nagrodą Marii Curie za rok 2007.

Wbrew stereotypowym wyobrażeniom najszczęśliwsi nie są wcale zrelaksowani mieszkańcy ciepłych krajów nad Morzem Śródziemnym. Przeciwnie, Włosi, Grecy, Portugalczycy czy Francuzi mają najniższy odsetek osób szczęśliwych, natomiast aż 80 procent Duńczyków było szczęśliwszych od przeciętnego statystycznie Europejczyka.

Szpitale na kroplówce

W ciągu trzech lat na zapewnienie funkcjonowania i płynności finansowej najważniejszych szpitali rząd przeznaczy 750 mln zł. Z tej kwoty 150 mln zł w tym roku trafi do ośmiu placówek.

Premier poinformował, że nie będzie oddłużenia szpitali. “Nie ma w tej chwili możliwości jakiegoś radykalnego podniesienia sum przeznaczanych na służbę zdrowia. Przypominam, że w ciągu trzylecia 2007-2009 ta suma została podniesiona o dodatkowych 20 mld zł. To granica możliwości finansowych państwa” – powiedział Jarosław Kaczyński.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH