Twoja wakacyjna apteczka

Twoja wakacyjna apteczka


Skaleczenie, pęcherze po długiej wędrówce, nagły ból głowy lub zęba – wszystko to zdarzyć się może na wakacjach.
Takie sytuacje czasami mogą popsuć wypoczynek, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Plastry na medal
Drobnych ran i skaleczeń nie powinno się lekceważyć, szczególnie w przypadku dzieci. Każda rana powinna zostać oczyszczona, odkażona i powinien się na niej znaleźć odpowiedni opatrunek. Idealnym rozwiązaniem są gotowe kompozycje hipoalergicznych plastrów Viscoplast w różnych rodzajach i rozmiarach. Dzięki nim doskonale opatrzysz rany i zabezpieczysz je przed dostawaniem się brudu i bakterii.

Nad wodą przydatny będzie zestaw delikatny, składający się z plastrów wodoodpornych z opatrunkiem na delikatnej folii poliuretanowej, które pozwalają skórze oddychać. W ich składzie jest również hipoalergiczny klej. Opracowano także specjalny zestaw turystyczny, który składa się z plastrów z opatrunkiem w różnych rozmiarach i na różnych podłożach. Spełni on swoją funkcję w domu, na wakacjach i w podróży. Zestaw zawiera 24 plastry z opatrunkiem w trzech rodzajach (Minifol, Prestopor i Prestovis Plus).
Twoja-wakacyjna-apteczka2.jpg
Podczas długich, pieszych wędrówek wspaniale sprawdzi się zestaw Miniżel, który zawiera nowoczesne plastry z masą hydrokoloidową przeciw pęcherzom na stopach. Opatrunki te mają wiele zalet: ułatwiają gojenie się ran, chronią przed zakażeniami, a co najważniejsze – można je stosować przeciw pęcherzom, które dopiero się wykształcają, jak i na te już obecne.

Kolorowe plastry Viscoplast z wizerunkami postaci z bajek Disney’a idealnie zabezpieczą dziecięce otarte kolanka, a dodatkowo rozbawią i pomogą osuszyć łzy. Z pewnością spodobają się im zestawy plastrów z wizerunkami ulubionych postaci z bajek „Kubuś Puchatek”, „Toy Story” czy filmu „Hannah Montana”. Plastry na włókninie są delikatne, hipoalergiczne, przepuszczalne dla pary wodnej i powietrza. Zawarty w nich barwnik jest bezpieczny na skóry. Dodatkowo, w każdym zestawie „Kubuś Puchatek” znajduje się kolorowy magnes na lodówkę, a w zestawie Toy Story kolorowy tatuaż zmywalny. Plastry te dają dziecku ochronę i jednocześnie wspaniałą zabawę. Warto wspomnieć, że Plastry Hannah Montana otrzymały w tym roku Nagrodę Zaufania „Złoty OTIS 2010” w kategorii „Debiut roku”.

Higiena rąk
W czasie wakacyjnych wyjazdów powinno się również pamiętać o higienie rąk, zarówno w podróży, jak i na biwaku, nad wodą czy w górach. Taką higienę zapewnia żel do dezynfekcji rąk Nexcare Stop Bakteria, który myje bez użycia wody i mydła, nie wysusza dłoni i nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia lepkości. Najważniejsze jest jednak to, że usuwa groźne dla zdrowia bakterie (np. gronkowiec złocisty), wirusy (np. wirus opryszczki, rotawirus) i grzyby (np. kropidlaki). Nexcare Stop Bakteria jest sprzedawany w poręcznych buteleczkach (25 ml i 75 ml), dlatego można go zabrać wszędzie tam, gdzie mycie rąk jest utrudnione lub niemożliwe. Szczególnie polecany jest dla rodziców małych dzieci, osób często podróżujących i aktywnych. Jest wydajny, szybki i wygodny w użyciu. Na jedno umycie rąk wystarczy około 3 ml.

Terapia okładami
W wakacyjnej apteczce warto też umieścić okłady ciepło-zimne Nexcare ColdHot. Jest to terapia ciepłem lub zimnem działająca przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, kojąco w przypadku bólów głowy, zębów, krzyża. Okłady te są miękkie i plastyczne, co umożliwia ich precyzyjne umieszczenie w miejscu bólu.

Aby zastosować terapię ciepłem, należy podgrzać okład w kuchence mikrofalowej czy gorącej wodzie, natomiast do terapii zimnej należy go schłodzić w lodówce lub zamrażalniku. Okład ciepły pomaga w bólach menstruacyjnych, reumatycznych i bolesnych skurczach mięśni, natomiast zimny można stosować w przypadku ukąszenia owadów, gorączki, bólów głowy, bólów zębów, nerwobóli, zwichnięć, skręceń, stłuczeń.
Twoja-wakacyjna-apteczka1.jpg
Okłady Nexcare ColdHot są bardzo ekonomiczne, ponieważ można ich używać wielokrotnie. Ponadto są bezpieczne – mogą być stosowane z innymi środkami przeciwbólowymi zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dla osób, które nie mają czasu na podgrzewanie lub chłodzenie okładów, proponujemy Nexcare ColdHot Patches do jednorazowego użytku w formie plastrów. Naklejone na miejsce bólu, szybko przynoszą kojące uczucie chłodu i ulgi. Zestaw zawiera cztery okłady żelowe mające w swoim składzie: wodę, glicerynę, mentol, olejek miętowy.

Apteczka pierwszej pomocy
Nowością na rynku jest Apteczka Nexcare. Jest to apteczka pierwszej pomocy idealna w podróży i na wakacjach. Oprócz plastrów, chusteczek oczyszczających i rękawiczek lateksowych, znaleźć w niej można paski do zamykania ran Steri-Strip, które zastępują szycie większych ran. Jest to całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, a rany łatwo się goją nie pozostawiając blizn. Zestaw drobnych akcesoriów pierwszej pomocy zapakowany jest w poręczną, wygodną torebkę zamykaną struną, co ułatwia korzystanie z zestawu.

Czas więc spakować apteczkę i ruszać na wakacje!

4.7/5 - (325 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH