W razie urazu

W razie urazu

Narząd ruchu młodych ludzi szybko się regeneruje. Większość niewielkich kontuzji przemija bez echa. Inaczej jest u osób w wieku średnim i dojrzałym. Po 40. roku życia sumujące się mikrourazy i przeciążenia często pozostawiają trwały ślad w organizmie.
Wbrew powszechnej opinii do uszkodzenia mięśni, ścięgien, torebek stawowych i więzadeł niekoniecznie dochodzi w wyniku jednego, gwałtownego urazu. Często mają na to wpływ stale powtarzające się mikrourazy i przeciążenia.

Dzieci muszą się ruszać!

**Zamiast biegać, pływać czy jeździć na rowerze, nasze dzieci spędzają godziny przed telewizorem i monitorem komputera. A stąd już prosta droga do pogarszania się kondycji fizycznej, psychicznej i chorób metabolicznych.**

Nie ulega wątpliwości, że ruch jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci i młodzieży.

Cywilizacja i jej wpływ na układ ruchu

Cywilizacja i jej wpływ na układ ruchu

Rozwój cywilizacyjny przynosi postęp w nauce i technice, a wraz z nim znaczną poprawę warunków życia.
Jednocześnie, paradoksalnie przyczynia się do upowszechnienia wielu schorzeń. Eksperci biją na alarm – ludzie korzystający ze współczesnych osiągnięć zapominają, że podstawą egzystencji człowieka jest aktywność fizyczna, a ruch jest naturalną czynnością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Bierny tryb życia stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Czas na ruch…

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH