Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Minister z dobrą miną

Resort zdrowia przygotowuje się do strajku lekarzy, aby zabezpieczyć pacjentom opiekę medyczna – poinformował minister zdrowia Zbigniew Religa. Jego zdaniem strajk w większości szpitali będzie tylko manifestacją – szpitale będą przyjmować chorych mówiąc, że strajkują.

“Nie widzę żadnego, z punktu widzenia praktycznego, specjalnego zagrożenia” – powiedział minister na konferencji prasowej. Powtórzył, że w tym roku nie będzie żadnej podwyżki dla lekarzy. Dodał, że nie będzie się angażował w tę sprawę, bo wie, że pieniędzy w budżecie nie ma.

Podwyżki z kieszeni pacjenta

Planujesz zabieg w szpitalu lub wizytę w przychodni? Lepiej się pospiesz, bo
od grudnia lekarze w publicznych placówkach mogą zażądać od ciebie pieniędzy.
To ich nowa forma strajku – informuje dziennik “Metro”.

Lekarze mają zamiar rejestrować własną działalność gospodarczą i jednocześnie
rezygnować z etatów w publicznej placówce służby zdrowia. Oczywiście nadal tam
będą leczyć, bo podpiszą indywidualne kontrakty z dyrektorami przychodni i
szpitali. W takiej sytuacji pacjenci będą musieli zapłacić z własnej kieszeni za każdą usługę i wizytę.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH