Po trupie ministra

“Po moim trupie” – tak minister zdrowia Zbigniewa Religa zareagował na pomysł zlikwidowania składki na ubezpieczenie zdrowotne, wprowadzenia abonamentu na usługi medyczne dla Polaków i sprywatyzowania placówek służby zdrowia. Z propozycja taką wystąpili na wspólnej konferencji prasowej Centrum im. Adama Smitha i OZZL

Według ministra Religi, do w aktualnej sytuacji likwidacji może być przeznaczonych 5-10 proc. szpitali; reszta, która nie będzie tworzyć sieci, zostanie przekształcona, np. w zakłady dla przewlekle chorych.

Zdaniem Religi strajki lekarzy powodują, że wiele placówek może upaść. “To nie ja namawiam do strajku. To nie ja mówię: strajkujcie dalej, to szpital upadnie i dzięki temu stworzymy sieć. To są decyzje lekarzy” – powiedział minister. Dodał, że sieć szpitali to nie znaczy likwidacja, ale dostosowanie placówek do potrzeb zdrowotnych.

Na pytanie, czy takie wypowiedzi nie stawiają lekarzy pod ścianą, odpowiedział, że taka jest prawda: jeśli dyrektor nie ma pieniędzy na leki i pensje dla lekarzy, szpital może upaść.

Minister wyjaśniał, że likwidacja Centrum Matki Polski w Łodzi to de facto pomoc dla tej placówki. “W miejsce tego szpitala powstanie inna instytucja zreformowana, dostosowana do rzeczywistych potrzeb i zapewniająca pomoc osobom w ciąży i ich dzieciom” – powiedział. Zapewnił, że nie stanie się to w jeden miesiąc czy dwa.

4.6/5 - (88 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH