Dostęp do badań diagnostycznych

W dniu 1 lipca br. pod Patronatem Polskiej Prezydencji w UE odbędzie się II Forum IVD pt. „Diagnostyka zdrowia a zdrowa diagnostyka”. Dostęp do badań diagnostycznych plasuje Polskę na jedynym z ostatnich miejsc wśród krajów europejskich.

Przy stałym wzroście wydatków na leki, wydatki NFZ na diagnostykę laboratoryjną wykazują tendencje spadkowe, podczas gdy jest ona źródłem 60-90% wszystkich informacji decydujących o postępowaniu z pacjentem. Uczestnicy konferencji ocenią, jak sytuacja ta wpływa na zdrowie Polaków.

Prof. Religa patronem szkoły

**Szkoła Policealna w Olsztynie, popularny „Medyk”, ma swojego patrona. Jest nim prof. Zbigniew Religa, wybitny kardiochirurg i polityk.**

W tym roku szkoła obchodzi 60-lecie powstania. Placówka cieszy się dużą popularnością.
– Po tegorocznym naborze utworzyliśmy 13 nowych klas, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu szkołą – mówi wicedyrektor Barbara Drygas.

YouTube na zdrowie

Znany głównie ze śmiesznych i strasznych filmików serwis YouTube został wykorzystany do edukacji medycznej.

Brytyjscy, a ściślej walijscy lekarze z Builth and Llanwrtyd Medical Practice w Powys, nakręcili edukacyjne filmy o astmie, badaniu cukru we krwi, szczepieniu przeciwko grypie oraz badaniach przesiewowych, wykrywających raka szyjki macicy – i umieścili je w YouTube oraz na własnej stronie internetowej.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH