Szkoła Policealna w Olsztynie, popularny „Medyk”, ma swojego patrona. Jest nim prof. Zbigniew Religa, wybitny kardiochirurg i polityk.
W tym roku szkoła obchodzi 60-lecie powstania. Placówka cieszy się dużą popularnością.
– Po tegorocznym naborze utworzyliśmy 13 nowych klas, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu szkołą – mówi wicedyrektor Barbara Drygas.
Szkoła kształci – w systemie dziennym i zaocznym – ponad pół tysiąca słuchaczy, w takich zawodach, jak: ratownik medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, technik farmaceutyczny, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, opiekunka dziecięca i asystentka stomatologiczna.

