Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera to schorzenie, które w badaniu klinicznym charakteryzuje się otępieniem, a także obecnością w mózgu amyloidowych blaszek starczych oraz neuronów z cechami zwyrodnienia włókienkowatego. Jest to postępująca, zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego (OUN). U około 90 proc. chorych jest rozpoznawana na podstawie badania ogólnego i oceny psychiatrycznej. Poza tym jest ona – aż w 70 proc. przypadków – przyczyną otępienia starczego. Szacuje się, że w Polsce na chorobę Alzheimera cierpi nie mniej niż 200 tys. osób, natomiast na całym świecie 15 milionów.

Ratunek dla mięśni

Gdy siedzisz codziennie przez wiele godzin napięty i nieruchomy, twoje mięśnie tylko instynktownie od czasu do czasu rozluźniają się. Po latach stają się nadmiernie napięte, mogą ulec skróceniu i przykurczowi. Kondycję mięśni poprawić można dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym, które zwiększą ich siłę i elastyczność.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH