Pacjent zapłaci za karetkę?

**Jeżeli do 31 grudnia tego roku Ministerstwo Zdrowia nie przygotuje nowelizacji przepisów o Państwowym Ratownictwie Medycznym, od przyszłego roku pacjenci prawdopodobnie będą musieli zapłacić za wezwanie karetki.**

Resort zdrowia dopiero kończy prace dotyczące projektu nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym. Przez opieszałość urzędników może się jednak okazać, że w przyszłym roku do pacjentów będą mogły wyjeżdżać tylko karetki niezakontraktowane przez NFZ. To oznacza, że kosztami ich wyjazdu mogliby być obciążani pacjenci.

CBA na tropie

Nowy wątek afery w szpitalu MSWiA. CBA przesłuchuje warszawskich anestezjologów – sprawdza, dlaczego odsyłali do tego szpitala pacjentów, od których potem pobierano organy – dowiedziała się “Rzeczpospolita”.

Na konferencji prasowej poświęconej zatrzymaniu kardiochirurga Mirosława G. minister sprawiedliwości przypomniał aferę łowców skór. Dziennik ustalił, że jednym z wątków, które sprawdza Centralne Biuro Antykorupcyjne, są możliwe nieprawidłowości w orzekaniu przypadków śmierci mózgowej u pacjentów w szpitalu MSWiA, od których można było pobrać organy do przeszczepów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH