CBA na tropie

Nowy wątek afery w szpitalu MSWiA. CBA przesłuchuje warszawskich anestezjologów – sprawdza, dlaczego odsyłali do tego szpitala pacjentów, od których potem pobierano organy – dowiedziała się “Rzeczpospolita”.

Na konferencji prasowej poświęconej zatrzymaniu kardiochirurga Mirosława G. minister sprawiedliwości przypomniał aferę łowców skór. Dziennik ustalił, że jednym z wątków, które sprawdza Centralne Biuro Antykorupcyjne, są możliwe nieprawidłowości w orzekaniu przypadków śmierci mózgowej u pacjentów w szpitalu MSWiA, od których można było pobrać organy do przeszczepów.

Budzić kulturę życia

W Polsce w ubiegłym roku wykonano prawie 1100 przeszczepów nerek, 200 przeszczepów wątroby i 110 przeszczepów serca. Jednak w kolejce po nowy organ trzeba stać nawet kilka lat.

Jak pisze “Gazeta Wyborcza” do oddawania organów po śmierci zachęca coraz więcej polskich biskupów, m.in. metropolita lubelski abp Józef Życiński i bp Adam Dyczkowski z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Jednak temat ciągle budzi wiele kontrowersji.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH