Ważne tematy zastępcze

Ważne tematy zastępcze

Przed 10 kwietnia polska polityka kręciła się wokół tzw. afery hazardowej. Większość energii głównych sił politycznych szło na atakowanie i udowadnianie domniemanych win lub na bronienie partyjnych kolegów i próby pomniejszania problemu. Od samego początku wiadomo było, że niczego w tej sprawie nie da się w Sejmie udowodnić. Nawet związany z PiS szef CBA, który ujawnił naganne rozmowy polityków Platformy z biznesmenami, wiedział, że do przestępstwa nie doszło, choćby z tego powodu, że nie dano politykom czasu na jego popełnienie, bo trzeba było ujawnić przedwcześnie tę sprawę, by jej smród zdążył przed wyborami pogrążyć Platformę i jej liderów.

Obława na medyków

66 szpitali i 2 siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie 13 województw zostało przeszukanych w ramach akcji przeprowadzonej wspólnie przez policję i prokuraturę – podał “Wprost” w swoim internetowym wydaniu.

Według tygodnika, ministerstwo sprawiedliwości o akcji poinformowało ministra zdrowia Zbigniewa Religę.

Według informacji tygodnika, minister zdrowia miał wiele pretensji do przedstawicieli resortu sprawiedliwości po tym, gdy “Wprost” ujawnił aferę lekową. Uspokoił się dopiero, gdy dowiedział się jak bardzo rozległe i poważne jest to śledztwo.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH