Obława na medyków

66 szpitali i 2 siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie 13 województw zostało przeszukanych w ramach akcji przeprowadzonej wspólnie przez policję i prokuraturę – podał “Wprost” w swoim internetowym wydaniu. Według tygodnika, ministerstwo sprawiedliwości o akcji poinformowało ministra zdrowia Zbigniewa Religę.

Według informacji tygodnika, minister zdrowia miał wiele pretensji do przedstawicieli resortu sprawiedliwości po tym, gdy “Wprost” ujawnił aferę lekową. Uspokoił się dopiero, gdy dowiedział się jak bardzo rozległe i poważne jest to śledztwo.

Zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking powiedział, że dzięki koordynacji działań Prokuratury Krajowej i Komendy Głównej Policji udało się w ciągu półtorej doby przeprowadzić tak skomplikowaną operację w 13 województwach. To świadczy o powadze sprawy. Nie wykluczył, że będą kolejne zatrzymania i przeszukania.

Postępowanie w sprawie afery w służbie zdrowia wszczęto we wrześniu 2006 r. przez radomską policję pod nadzorem tamtejszej prokuratury. 26 osobom postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym. Wśród nich jest ordynator oddziału ginekologiczno- położniczego szpitala w Radomiu. Osiem osób zostało aresztowanych.

Tygodnik “Wprost” napisał wcześniej, że policja i prokuratura badają nieprawidłowości, m.in. umieszczanie za łapówkę produktów na listach leków refundowanych, ustawianie przetargów, wypłacanie pieniędzy na podstawie fikcyjnych umów o dzieło.

Tygodnik pisał, że w nielegalnym procederze podejrzanych jest 300 osób, a brali w nim udział wysocy rangą urzędnicy NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

4.6/5 - (201 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH