Im wcześniej

Im wcześniej, tym lepiej

Badania naukowe potwierdzają, że codzienne przyjmowanie małych dawek kwasu foliowego (0,4 mg dziennie) przez kobiety jeszcze przed zajściem w ciążę oraz w jej 12 pierwszych tygodniach znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych.

Na samym początku ciąży rola kwasu foliowego jest bowiem ściśle związana z rozwojem i kształtowaniem się układu nerwowego – zwłaszcza mózgu i rdzenia kręgowego.

Kwas foliowy nie jest produkowany w organizmie człowieka, dlatego kobiety powinny przyjmować go z pożywieniem bądź w postaci tabletek dostępnych w aptece bez recepty.

Produkty, które wzbogacą dietę w foliany, to przede wszystkim: ciemnozielone warzywa liściaste, pełne ziarna zbóż, rośliny strączkowe (brukselka, szparagi, szpinak, brokuły, kapusta włoska, sałata, fasolka, zielony groszek, a także banany i sok z pomarańczy.

Leczenie z reCOMPENSAtą
Coraz więcej Polaków gotowych jest zapłacić dodatkową składkę, aby zapewnić sobie lepszy dostęp do świadczeń zdrowotnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe z coraz lepszym skutkiem przekonują nas, że opłaca się wykupić prywatną polisę zdrowotną.

Jak wynika z badań, Polacy oczekują od służby zdrowia: sprawnego funkcjonowania, wysokich kwalifikacji lekarskich, wykorzystywania nowoczesnych metod leczenia, poświęcenia pacjentowi uwagi, traktowania pacjentów zżyczliwością, łatwego dostępu do usług medycznych, szybkiej pomocy, sprawnej informacji o tym, gdzie można otrzymać poradę lub pomoc, a także poczucia bezpieczeństwa.

Wszystko to możliwe jest do osiągnięcia pod warunkiem zapewnienia odpowiednich źródeł finansowania. Koszty usług medycznych rosną jednak na całym świecie szybciej niż cokolwiek i jest to ściśle związane ze starzeniem się społeczeństw, jak też z szybkim postępem technicznym w medycynie. Wysokości kosztów leczenia nie da się przewidzieć – jeśli się pojawią, mogą mieć rujnujący wpływ na budżet domowy.

Z własnej kieszeni
Opieka medyczna w Polsce, oferowana w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, jest z mocy prawa świadczona nieodpłatnie. To piękna teoria. W praktyce – jak wynika z ostrożnych szacunków – Polacy wydają rocznie na leczenie z prywatnej kieszeni 20-25 miliardów złotych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków gotowych jest zapłacić dodatkową składkę, aby zapewnić sobie szybki i wygodny dostęp do świadczeń zdrowotnych, teoretycznie gwarantowanych przez system publiczny. Towarzystwa ubezpieczeniowe z coraz lepszym skutkiem przekonują nas, że opłaca się wykupić prywatną polisę zdrowotną.

Komfort leczenia
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje możliwość korzystania z całego szeregu ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych. Zapewnia konsultacje u lekarzy specjalistów, pełen wachlarz badań laboratoryjnych i diagnostycznych, łącznie z rezonansem magnetycznym czy tomografią komputerową, prowadzenie ciąży. W ramach profilaktyki przysługuje ubezpieczonemu szczepienie przeciwko grypie czy seria szczepień przeciwko żółtaczce typu B.

Ubezpieczenie daje również ochronę stomatologiczną, w tym przeglądy stanu zębów, usuwanie kamienia, a także zwrot kosztów stomatologicznego leczenia protetycznego, jeśli było ono skutkiem wypadku. Chroni także podczas podróży zagranicznych. Warto podkreślić, że liczba świadczeń zdrowotnych, np. wizyt lekarskich czy poszczególnych badań, nie jest na ogół limitowana.

Za rozsądną cenę
Ile to kosztuje? Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa S.A. gwarantuje np. taki jak wyżej wspomniany zakres usług medycznych począwszy już od składki 30 zł miesięcznie. Ważnym aspektem jest jakość usług świadczonych w ramach prywatnego ubezpieczenia. Wykupiona w Compensie Karta Ubezpieczenia zapewnia szybki i wygodny dostęp do świadczeń zdrowotnych, bez typowych w lecznictwie publicznym tasiemcowych kolejek. Towarzystwo współpracuje z Centrum Medycznym LIM dysponującym siecią 200 nowoczesnych placówek o wysokim standardzie.

Nowe ubezpieczenie Compensa Zdrowie oferuje 4 warianty ubezpieczenia. Dwa przeznaczone dla klienta indywidualnego oraz dwa dla klienta instytucjonalnego.

PLUS dla każdego
Wariant PLUS – dla klientów indywidualnych – gwarantuje m.in. konsultacje lekarskie bez limitów i bez skierowań, badania diagnostyczne, szczepienie przeciwko grypie oraz WZW, profilaktykę stomatologiczną oraz stomatologiczne świadczenia protetyczne w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo zapewnia ochronę podczas pobytu za granicą. Drugim wariantem dla klienta indywidualnego jest ubezpieczenie zasiłku szpitalnego. Zawierając to ubezpieczenie, klient otrzymuje ustaloną ryczałtową kwotę za każdy dzień pobytu w szpitalu.

4.4/5 - (334 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH