Życzliwe Słońce

Badacze z Towarzystwa Obserwatorów Słońca w Żychlinie koło Kutna są przekonani, że w 2007 roku będzie mniej szkodliwego promieniowania, poważnych chorób, a nawet stresu, wypadków na drogach i agresji między ludźmi. Ich zdaniem, możemy to zawdzięczać najmniejszej od kilku lat aktywności Słońca – pisze “Dziennik Łódzki”. – Cykl zdarzeń na Słońcu, który trwa średnio 11 lat i 2 miesiące, układa się w sinusoidę – wyjaśnia Grzegorz Dałek, wiceprzewodniczący żychlińskiego towarzystwa. – W latach 2007 i 2008 plam oraz rozbłysków słonecznych będzie najmniej. Naukowcy stwierdzili, że wpłynie to na nasze zachowanie i samopoczucie, bo staniemy się mniej agresywni. Po prostu będziemy żyć spokojniej.

Gorsze czasy mogą nadejść po 2012 roku. Wtedy – jak tłumaczą astronomowie – na Słońcu będzie dużo plam, czyli miejsc, które mają temperaturę niższą około 2 tys. st. C niż reszta jego powierzchni. Plamy te powstają na skutek zaburzeń pola magnetycznego. Materia słoneczna zachowuje się wtedy jak gotująca się woda, która wiruje i powoduje erupcje porównywalne z wybuchami termojądrowymi.

W każdej sekundzie Słońce traci 4 mln ton masy, wyrzucanej w przestrzeń kosmiczną. Wtedy do Ziemi dociera wiele szkodliwego promieniowania, które negatywnie działa na organizm człowieka.

4.4/5 - (229 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH