„Świat Lekarza” patronem konferencji InterQuality

**18 stycznia 2011 r. o godz. 10.00, w Hotelu Novotel Airport w Warszawie, odbyło się spotkanie inicjujące międzynarodowy projekt badawczy „Finansowanie Jakości w Opiece Zdrowotnej – InterQuality”. Organizatorem spotkania był Warszawski Uniwersytet Medyczny, pełniący rolę koordynatora projektu. Patronem medialnym wydarzenia był „Świat Lekarza”.**

Rejestr pytań

Powstanie Rejestru Usług Medycznych stoi pod znakiem zapytania. Resort zdrowia uzależnia jego wprowadzenie od powodzenia całej reformy systemu ochrony zdrowia, także od podziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak pisze “Gazeta Prawna”, o kształt RUM spiera się ministerstwo zdrowia i NFZ. Dokument przygotowany przez poprzedniego prezesa jest nieaktualny, a obecny szef Funduszu, choć przedstawił plany dotyczące rejestru, nie uzyskał ich akceptacji.

100 pytań

Ponad 100 posłów przez ok. trzy godziny zadawało pytania minister zdrowia Ewie Kopacz. Posłowie pytali m.in. o koszyk świadczeń gwarantowanych, refundację leków, rejestr usług medycznych, ustawę o przekształceniu zoz-ów w spółki prawa handlowego.

Wcześniej Ewa Kopacz przedstawiła informację rządu na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia. Zapowiedziała, że ostateczny kierunek reformy systemu ochrony zdrowia zostanie ustalony w ramach “białego szczytu”.

RUM po śląsku

Rejestr Usług Medycznych (RUM), który ma umożliwić ocenę, jak wydawane są pieniądze w systemie ochrony zdrowia, zostanie prawdopodobnie uruchomiony w przyszłym roku – poinformował w poniedziałek w Katowicach prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz. Pod koniec 2007 r. pierwsze karty powinny trafić do pacjentów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH