Rejestr pytań

Powstanie Rejestru Usług Medycznych stoi pod znakiem zapytania. Resort zdrowia uzależnia jego wprowadzenie od powodzenia całej reformy systemu ochrony zdrowia, także od podziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak pisze “Gazeta Prawna”, o kształt RUM spiera się ministerstwo zdrowia i NFZ. Dokument przygotowany przez poprzedniego prezesa jest nieaktualny, a obecny szef Funduszu, choć przedstawił plany dotyczące rejestru, nie uzyskał ich akceptacji.

Według gazety, brak wyboru koncepcji RUM sprawia, że w najbliższych miesiącach nie ruszą przetargi na jego uruchomienie (chodzi o przetargi dla producentów sprzętu komputerowego i elektronicznych kart). Oznacza to także, że w tym roku NFZ nie zacznie wydawać pacjentom elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego.

“Gazeta Prawna” przypomina, że RUM ma służyć świadczeniodawcom do przesyłania do NFZ informacji o wszystkich zdarzeniach medycznych, jakie mają miejsce w systemie lecznictwa. Dzięki rejestrowi placówki ochrony zdrowia, NFZ i pacjenci mają mieć dostęp do danych m.in. dotyczących liczby wykonanych procedur czy kosztów ich wykonania.

4.7/5 - (60 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH