„Świat Lekarza” patronem konferencji InterQuality

18 stycznia 2011 r. o godz. 10.00, w Hotelu Novotel Airport w Warszawie, odbyło się spotkanie inicjujące międzynarodowy projekt badawczy „Finansowanie Jakości w Opiece Zdrowotnej – InterQuality”. Organizatorem spotkania był Warszawski Uniwersytet Medyczny, pełniący rolę koordynatora projektu. Patronem medialnym wydarzenia był „Świat Lekarza”.

Projekt finansowany jest ze środków 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej i powstał na bazie obserwacji, że obecne modele finansowania świadczeń sprzyjają zwiększeniu nie jakości, a ilości usług zdrowotnych. Marnowanie zasobów z powodu nieefektywnego zarządzania powoduje zmniejszenie środków na refundację innowacyjnych leków, zakup nowego sprzętu, czy na poprawę innych podstawowych parametrów jakości opieki zdrowotnej. Ponieważ reformy na tym polu są trudne do zrealizowania, niezwykle potrzebne są dziś potwierdzone naukowo narzędzia wspomagające procesy wyboru optymalnych mechanizmów finansowania w różnych obszarach opieki zdrowotnej.

Do głównych celów projektu InterQuality należy zbadanie wpływu modeli finansowania i systemów motywacyjnych na jakość, efektywność i równość dostępu do usług medycznych, wypracowanie praktycznych zintegrowanych modeli finansowania opieki zdrowotnej oraz ocena możliwości wdrożenia i potencjalnej skuteczności zaproponowanych rozwiązań w odniesieniu do uwarunkowań systemów ochrony zdrowia w państwach partnerów projektu.

4.7/5 - (329 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH