Ruszyła kampania „Zdejmij z siebie ciężar diagnozy”

Kampania „Zdejmij z siebie ciężar diagnozy” zwraca uwagę na potrzebę pomocy psychoonkologicznej. Swoim działaniem wspiera działania Stowarzyszenia Unicorn, które pomaga dzieciom i dorosłym chorującym na nowotwory. Jerzy Stuhr stał się twarzą całej akcji wcielając się w rolę osoby „przygniecionej” ciężarem diagnozy.

Emocje mają niezaprzeczalny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też, właściwa terapia psychologiczna uczy radzić sobie ze stresem,

Warszawskie Spotkania Onkoprzestrzeń Filmowa

Projekt adresowany jest do pacjentów i ich bliskich, do terapeutów i lekarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i wolontariuszy, a także środowisk medycznych. Główna idea projektu to popularyzacja arteterapii i metod obniżających stres w środowiskach dotkniętych chorobami nowotworowymi. Warszawskie Spotkania Filmowe, pod nazwą Onkoprzestrzeń Filmowa, odbędą się 23 lutego 2019 roku w kinie Elektronik.

Misją “Onkoprzestrzeni kreatywnej”

Walka z nowotworem. Dowiedz się, jak zminimalizować ryzyko zachorowania

Do 2025 roku zachorowalność na raka wzrośnie o jedną czwartą, co stanie się główną przyczyną zgonów w Polsce. Jakie czynniki ryzyka determinują wystąpienie choroby?

Pomimo licznych debat oraz kampanii społecznych nawołujących do profilaktyki przeciwnowotworowej, wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy, że ma realny wpływ na to, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby.

Czynniki ryzyka,

Na raka umiera ponad 8 mln osób rocznie!

Mówi się: „rak nie wybiera“. Na nowotwór złośliwy umierają nie tylko zwykli ludzie, ale też gwiazdy i osoby znane.  W Polsce na nowotwór choruje ponad 160 tys. osób, a zabija aż 100 tys. Specjaliści nieustannie poszukują nowych metod działania w tej trudnej i skomplikowanej chorobie.

Polaków najczęściej atakuje rak płuca. Na tę chorobę narażeni są głównie palacze.

SMS-y mogą pokonać raka

Dnia 4 lutego, już po raz dziewiętnasty, obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Fundacja Alivia rozpoczyna kampanię „SMS-y mogą pokonać raka”, której celem jest przekonanie Polaków, że solidarność z chorymi może być bezcennym wsparciem.

Głównym elementem nowej kampanii Fundacji Alivia jest spot, którego bohaterką jest pacjentka onkologiczna. Jej niechcianym towarzyszem życia jest wygenerowana w technologii 3D postać raka.

Rak szyjki macicy – niechlubne polskie statystyki, czyli choroba wykryta za późno

Rak szyjki macicy (RSM) to choroba, z którą zmaga się prawie półtora miliona kobiet na całym świecie. W Polsce każdego roku diagnozuje się ją u ponad 3000 pacjentek. Niestety, nowotwór często wykrywany jest w zaawansowanym stadium klinicznym, kiedy leczenie staje się bardzo trudne.

Konieczne jest budowanie świadomości wśród kobiet i zwrócenie uwagi na kluczową rolę profilaktyki.

4 lutego – Światowy Dzień Walki z Rakiem

Do skutecznego leczenia nowotworów hematologicznych niezbędne są terapie o nowych mechanizmach działania

4 lutego po raz osiemnasty obchodzony będzie Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ostatnie ćwierćwiecze przyniosło onkologii i hematoonkologii najbardziej przełomowe zmiany, dzięki którym rak z choroby śmiertelnej stał się chorobą przewlekłą. Z drugiej jednak strony, w tym samym czasie, liczba zachorowań na nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego
wzrosła ponad dwukrotnie.

Biomarkery

**W żywym organizmie może występować kilka milionów różnych rodzajów białek odpowiedzialnych za wszystkie przebiegające procesy życiowe.**

Zdaniem dr. Tomasza Bączka, kierownika Katedry i Zakładu Chemii Farmaceutycznej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, białka te mogą być biomarkerami zmian chorobowych. Naukowiec pracuje obecnie nad ustaleniem, które z białek jest biomarkerem raka piersi.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH