Ruszyła kampania „Zdejmij z siebie ciężar diagnozy”

Kampania „Zdejmij z siebie ciężar diagnozy” zwraca uwagę na potrzebę pomocy psychoonkologicznej. Swoim działaniem wspiera działania Stowarzyszenia Unicorn, które pomaga dzieciom i dorosłym chorującym na nowotwory. Jerzy Stuhr stał się twarzą całej akcji wcielając się w rolę osoby „przygniecionej” ciężarem diagnozy.

Emocje mają niezaprzeczalny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też, właściwa terapia psychologiczna uczy radzić sobie ze stresem, zdrowo myśleć, wspiera prace układu odpornościowego. Wpływa pozytywnie na przebieg leczenia medycznego. Jest szczególnie ważna w trakcie chorób onkologicznych.

profesor Jerzy Stuhr:

Wraz z chorobą nowotworową pojawia się rozpacz, strach, samotność i inne trudne emocje. Sięgając po wsparcie psychologiczne można zdjąć z siebie ciężar diagnozy i wspomóc organizm w procesie zdrowienia. Celem akcji jest poinformowanie osób z chorobą nowotworową i ich bliskich o możliwości uzyskania pomocy psychologicznej oraz poszukiwanie potencjalnych darczyńców, którzy zechcą wesprzeć tę idee.

Danuta Ochał, prezes Stowarzyszenia Unicorn:

Rehabilitacja w chorobie nowotworowej to nie tylko rehabilitacja medyczna czy fizjoterapeutyczna. Pomoc psychoonkologiczna jest ważnym elementem terapii nowotworowej. W trakcie leczenia niezbędne jest oczywiście wsparcie bliskich. Jednak pacjenci powinni też mieć szansę skorzystania z pomocy doświadczonych terapeutów. Nasze Stowarzyszenie organizuje dla chorych m.in. bezpłatne konsultacje z psychoonkologami. Organizujemy także kilkudniowe warsztaty, dzięki którym łatwiej poradzić sobie z diagnozą. Zajęcia organizowane są przez Centrum Psychoonkologii Unicorn, które pięć lat temu otworzyliśmy w Krakowie przy współudziale Jerzego i Barbary Stuhrów.

Oficjalna strona kampanii: www.zdejmijciezar.org

Działalność Stowarzyszenia UNICORN

Stowarzyszenie od 20 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim. Od pięciu lat prowadzi pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii Unicorn. W tym miejscu dzieci i dorośli chorujący na nowotwory uczą się zdrowego myślenia. Starają się zaakceptować swoje ograniczenia oraz radzić z lękiem i innymi niepożądanymi emocjami. Członkami założycielami Stowarzyszenia oraz Ambasadorami Centrum Psychoonkologii są Państwo Barbara i Jerzy Stuhrowie.

informacja prasowa: Stowarzyszenie Unicorn
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH