Dla matki i dla dziecka

Dla matki i dla dziecka

Ciąża to okres mobilizacji wszystkich sił witalnych organizmu w celu zapewnienia płodowi jak najlepszych warunków do prawidłowego rozwoju. Aby tak się stało, trzeba dostarczyć organizmowi kobiety tuż przed ciążą i w jej trakcie wszystkich niezbędnych substancji. Jedną z nich jest kwas foliowy.

Ważny test

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne apeluje, by każdy ginekolog miał obowiązek zaproponować ciężarnej kobiecie testy na obecność wirusa HIV. Badanie, a później leczenie mogłoby uchronić przed zakażeniem ich dzieci.

Jak donosi “Dziennik” PTG chce, by brak poinformowania pacjentki o możliwości przeprowadzenia testu uznawany był za błąd w sztuce lekarskiej.

Natura bólu

Budżetu państwa nie stać na to, by zapewnić Polkom darmowe znieczulenie przy porodzie. Poród to fizjologia i tak nas, kobiety stworzyła natura, że pewne rzeczy powinny się odbywać jej siłami – mówi w “Dzienniku” minister zdrowia Ewa Kopacz.

Minister zdrowia odpowiedziała w ten sposób na wystosowane 10 dni temu pismo Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, które w imieniu kobiet zaapelowało o refundację znieczulenia podczas porodu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH