Ilustracja do „Księgi bajek polskich”

Zwierciadła duszy – malarstwo Mariana Murawskiego

Są obrazy przyciągające uwagę nie tylko swoistym, indywidualnym traktowaniem malarskiej materii, warsztatem doskonale zharmonizowanym z tematyką, nastrojem, kompozycją obrazu, ale i tym „czymś” wyjątkowym, nie do nazwania właściwie, co z braku doskonałości słowa określa się jako „duszę”. Dusza… Pojęcie ogólne, wieloznaczne, wypełnione skojarzeniami z różnorodnych dziedzin i materii, umożliwiające tym samym wielość interpretacji, odniesień, przywołań.

Pieta-Rondanini-1553

Twórczość lat nie liczy

Młodości nie da się zatrzymać, choć kryteria tego, kto jest młody, a kto stary bardzo się zmieniły, przesunęły się granice. Nikt nie powie teraz o ponad 60-letnim człowieku, że jest starcem. On jest w kwiecie wieku. W ogóle ludzie żyją coraz dłużej, a starców jakby coraz mniej. Pomagają w tym lekarze, farmaceuci, dietetycy, przemysł kosmetyczny, masażyści, prywatni trenerzy, gabinety odnowy biologicznej itd. Młodość jest pociągająca – warto dla niej poświęcać czas i pieniądze.

Zwierciadła duszy – Marian Murawski – malarstwo

Są obrazy, jest malarstwo, przyciągające uwagę nie tylko swoistym, indywidualnym traktowaniem malarskiej materii, warsztatem doskonale zharmonizowanym z tematyką, nastrojem, kompozycją obrazu, ale i tym czymś wyjątkowym, nie do nazwania właściwie, co z braku doskonałości słowa określa się jako „duszę”. Dusza…

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH