Pacjent w sieci

Jeszcze tylko do końca tygodnia Ministerstwo Zdrowia zbiera wnioski i uwagi do projektu ustawy o krajowej sieci szpitali. To już druga, poprawiona jej wersja. Na pierwszej suchej nitki nie zostawiło środowisko medyczne. Nowa także nie ma dobrych recenzji.

Sieć ma obejmować najlepsze szpitale niezbędne dla lokalnej społeczności. Kto znajdzie się poza nią, ma marne szanse na przetrwanie, bo – jak pisze “Puls Biznesu” – tylko obecność w niej gwarantuje dostęp do kasy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wolą prywatnie

Niemal 40 procent brytyjskich lekarzy ogólnych woli leczyć się prywatnie, zamiast polegać na tamtejszej służbie zdrowia -? informuje pismo “Hospital Doctor.”

Spośród ankietowanych przez pismo 1723 lekarzy, 28 procent lekarzy ogólnych leczyło się prywatnie. Dla wszystkich ankietowanych lekarzy, w tym konsultantów, odsetek ten wyniósł 22 procent, natomiast dla całej brytyjskiej populacji 12 procent. Kolejne 10 procent lekarzy ogólnych stwierdziło, że chciałoby ubezpieczyć się prywatnie, a 60 procent – że pracodawcy nie dbają dostatecznie o ich zdrowie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH