Biegunka u noworodka

Biegunka u noworodka z pewnością może zaniepokoić świeżo upieczonego rodzica. W przypadku niemowlaka, luźne stolce nie zawsze muszą oznaczać stan chorobowy. Jakie są przyczyny biegunki i jak można jej przeciwdziałać?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, biegunka występuje wtedy, gdy niemowlę karmione mlekiem modyfikowanym oddaje minimum trzy luźne lub wodniste stolce w ciągu doby. Definicja ta nie dotyczy dzieci karmionych piersią.

Jaki preparat na biegunkę dla dziecka?

Biegunka to bardzo częsty problem u dzieci do 5 roku życia. Rodzice zazwyczaj działają wielokierunkowo. Łączą preparaty przeciwbiegunkowe z odpowiednim nawodnieniem, uzupełnieniem elektrolitów i lekkostrawną dietą. Niestety, ilość dostępnych bez recepty preparatów sprawia, że wybór jest trudny. Czym się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze preparatu na biegunkę?

Radząc sobie z biegunką u dziecka rodzice stosują różne sposoby,

Przyczyny biegunki

Przyczyna biegunki – czym się można zatruć?

Nasze zwyczaje żywieniowe uległy znacznej zmianie. Coraz częściej zamiast samodzielnie przygotowywać posiłki w domu, jemy w restauracjach i barach. Popularnością cieszą się także food trucki, dzięki którym zjeść można w przeróżnych miejscach. Jedzenie na mieście to duże ułatwienie, ale powinniśmy pamiętać, że nie mając kontroli nad przygotowaniem posiłku, możemy nabawić się problemu w postaci zatrucia pokarmowego.

smekta

Jaki lek przeciwbiegunkowy wybrać?

Biegunka to zagadnienie na tyle powszechne, że pewnie i Ciebie problem ten spotkał już nie raz. Tym bardziej warto wiedzieć jaki lek przeciwbiegunkowy wybrać, gdy dolegliwość ta dopadnie Cię po raz kolejny. Zanim przyjrzymy się bliżej trzem często stosowanym w tej sytuacji preparatom, zerknijmy jak funkcjonuje przewód pokarmowy w stanie zdrowia, a jakie zmiany następują w nim podczas biegunki.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH