Jaki preparat na biegunkę dla dziecka?

Biegunka to bardzo częsty problem u dzieci do 5 roku życia. Rodzice zazwyczaj działają wielokierunkowo. Łączą preparaty przeciwbiegunkowe z odpowiednim nawodnieniem, uzupełnieniem elektrolitów i lekkostrawną dietą. Niestety, ilość dostępnych bez recepty preparatów sprawia, że wybór jest trudny. Czym się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze preparatu na biegunkę?

Radząc sobie z biegunką u dziecka rodzice stosują różne sposoby, pozwalające jak najszybciej złagodzić jej objawy. Z badania marki Tasectan wynika, że w przypadku wystąpienia biegunki u dziecka najczęściej stosowane są probiotyki, po które sięga aż 76% matek. Często matki dbają również o odpowiednie nawodnienie i podawanie lekkostrawnych posiłków dziecku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ odwodnienie u małych dzieci może szybko prowadzić do poważnych konsekwencji. Na trzecim miejscu są środki przeciwbiegunkowe, które swoim dzieciom podaje 65% matek.

Leczenie biegunki okiem specjalisty

dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra:

Leczenie biegunki u dziecka powinno być kompleksowe – powinno obejmować nawadnianie, czyli uzupełnianie utraconych płynów, a także uzupełnianie elektrolitów, co można osiągnąć konkretnymi preparatami, dostępnymi najczęściej w aptekach bez recepty. To również dieta, czyli wyeliminowanie trudnostrawnych pokarmów i wprowadzenie probiotyków oraz zastosowanie kompleksowo działającego preparatu przeciwbiegunkowego, który będzie chronił jelito, neutralizował toksyny i jednocześnie eliminował podrażnienie czyli stan zapalny błony śluzowej jelit. Takie działanie osłaniające jelito i przeciwzapalne, niezależnie od przyczyny, będzie skracało czas trwania biegunki.

Po jakie preparaty sięgają rodzice?

Z badania wynika, że rodzice, przy wyborze preparatu przeciwbiegunkowego zwracają uwagę na jego konkretne cechy. Dla większości dobry preparat powinien przede wszystkim skracać czas trwania biegunki i być bezpieczny. Pierwszą z powyższych cech, jako najważniejszy aspekt wskazuje aż 79% ankietowanych. Z kolei dla 78% rodziców najistotniejsze jest, by środek na biegunkę był bezpieczny dla dzieci i niemowląt. Kolejne najpopularniejsze właściwości to łagodzenie napięcia brzucha (69%) oraz ochrona śluzówki jelit (68%).

źródło: materiał powstały w ramach akcji edukacyjnej, którego patronem jest dystrybutor marki Tasectan
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH