Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku juz w Warszawie

Warszawa to kolejne miasto w Polsce, w którym powołano do życia Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku (MUTW). Organizatorzy chcą zachęcić stołecznych seniorów do nauki, jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.

Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku został powołany przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM) pod koniec 2010r. z inicjatywy prof. dr hab. Marka Naruszewicza, kierownika Katedry Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, dziekana Wydziału Farmaceutycznego WUM. “Na naszych zajęciach osoby w starszym wieku mogą dowiedzieć się przede wszystkim, jak podnieść jakość swojego życia” – tłumaczy prof. Marek Naruszewicz,.. – Profesor podkreśla, że uczestnicy zajęć na MUTW poznają zagadnienia związane z bezpieczeństwem leczenia, współczesną terapią, ale też dowiedzą się, kiedy iść do lekarza, o co pytać specjalistę podczas wizyty lub jak rozpoznać u siebie pierwsze objawy zawału serca czy udaru. Omawiamy proces starzenia w pozytywny i przystępny sposób, np. jak żyć sto lat, jak być nietoksycznym dziadkiem lub jaka aktywność fizyczna zalecana jest po sześćdziesiątce. – wyjaśnia kierownik studiów dla aktywnych seniorów.

Słuchaczem Medycznego Uniwerystetu Trzeciego Wieku może zostać każdy, kto ukończył 55 lat i chciałby pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania swojego organizmu, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, a także osiągnięć współczesnej medycyny.

Zajęcia na Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku poprowadzą wybitni specjaliści m.in. rektor WUM, prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong oraz prof. dr hab. Marek Naruszewicz. Jak podkreśla ten ostatni, zajęcia MUTW mają być “szyte na miarę” potrzeb i oczekiwań słuchaczy. Organizatorzy będą otwarci na wszelkie sugestie słuchaczy oraz dobór poruszanych tematów.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma legitymację Słuchacza Medycznego Uniwerystetu Trzeciego Wieku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, która uprawnia do uczestnictwa w zajęciach, a także do bezpłatnego korzystania z zasobów Biblioteki WUM (dostępnej jedynie dla studentów i pracowników Uniwersytetu) oraz do udziału we wszystkich wydarzeniach otwartych czy promocji książek organizowanych w siedzibie WUM w trakcie roku akademickiego.

Koszt uczetnictwa w zajęciach Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wynosi 150 zł za semestr i 30 zł opłaty wpisowej. Zapisy na semestr rozpoczynający się od października br. już trwają. Chętni mogą składać komplet dokumentów: ksero dowodu osobistego, zdjęcie legitymacyjne, ksero dowodu wpłat oraz wypełniony kwestionariusz osobowy (dostępny na stronie www.eden.wum.edu.pl) w Sekretariacie MUTW przy ul Banacha 1, 02-097 Warszawa, w pok. 214 na II piętrze w poniedziałki w godzinach 10.00-13.00 (tel. 22 572 09 86), lub przesłać drogą elektroniczną: mail: [email protected].

Partnerem inicjatywy MUTW jest Teva Pharmaceuticals Polska .

4.8/5 - (293 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH