Już 125 aptek dla pacjentów z cukrzycą i chorobami serca

Coraz więcej aptek Świata Zdrowia oferuje pacjentom fachowe doradztwo i wsparcie w leczeniu w ramach programów opieki farmaceutycznej. Do pierwszego spośród opracowywanych przez Świat Zdrowia programów, Świata Kardiologii i Diabetologii, należy już 125 aptek. W grudniu 2010 r. w ramach programu placówki te dystrybuowały wśród swoich pacjentów bezpłatne glukometry.

Każda z aptek uczestniczących w programie Świat Diabetologii i Kardiologii otrzymała dla swoich pacjentów glukometry i książeczki z przepisami świątecznymi dla diabetyków. W ramach akcji promocyjnej apteki bezpłatnie rozdały pacjentom prawie 6 500 zestawów.

To już kolejna akcja w ramach ogólnopolskiego programu opieki farmaceutycznej Świata Zdrowia – jesienią wybrane apteki zaproponowały swoim pacjentom bezpłatne badania przesiewowe w kierunku osteoporozy w specjalnych osteobusach. Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Ponieważ nie wszyscy zainteresowani zdążyli skorzystać z badań, apteki poprosiły o zorganizowanie dodatkowych wizyt osteobusów w 2011 roku.

„Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania programu. Otrzymujemy bardzo pozytywne opinie zarówno od aptekarzy, jak i samych pacjentów – zainteresowanie badaniami przesiewowymi w kierunku osteoporozy przerosło nasze oczekiwania, a darmowe glukometry rozeszły się w niektórych aptekach w ciągu kilku dni. Takie działania pomagają budować pozytywne relacje aptek z pacjentami i ekspercki wizerunek farmaceutów Świata Zdrowia, dlatego planujemy już wdrożenie kolejnego programu opieki farmaceutycznej, Świata bez Alergii. Planujemy jego uruchomienie na koniec marca. W jego ramach prowadzone będą działania dla osób ze schorzeniami układu oddechowego i alergików.” – mówi o programie Katarzyna Krążyńska, Kierownik ds. Rozwoju Programów Zdrowotnych Świata Zdrowia.

Świat Diabetologii i Kardiologii jest pierwszym spośród proponowanych przez Świat Zdrowia programów opieki farmaceutycznej, których celem jest oferowanie przewlekle chorym pacjentom fachowego doradztwa zdrowotnego w aptekach. W ramach programu organizowane są akcje specjalne, w czasie których apteki mogą kierować pacjentów na bezpłatne badania przesiewowe i do lekarzy specjalistów. Uroczysta inauguracja programu miała miejsce w listopadzie 2010 r. na konferencji naukowo – edukacyjnej dla aptekarzy, w której wzięli udział przedstawiciele pacjentów, środowiska lekarskiego oraz farmaceutycznego, m.in. prof. dr hab. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, prof. dr hab. n. farm. Kazimierz Głowniak, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i Szkolenia Podyplomowego UM w Lublinie, Przewodniczący Rady Naukowej „Czasopisma Aptekarskiego”, dr n. farm. Marek Jędrzejczak, Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, dr n. med. Piotr Gryglas i dr n. med. Janusz Krzymień z Centralnego Szpitala Klinicznego oraz Andrzej Bauman, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W dalszej części roku Świat Zdrowia planuje uruchomienie kolejnych programów opieki farmaceutycznej, takich jak Świat bez Alergii.

4.5/5 - (232 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH