Colosan Ex laureatem Nagrody Profesorów Farmacji

Przyszedł czas na jubileuszową X edycję Nagrody Profesorów Farmacji.

Jak co roku, poświęcona jest suplementom diety, które w dobie XXI wieku są szeroko rozpowszechniane na polskim rynku farmaceutycznym. W niniejszej edycji konkursu pozytywnie oceniono suplementy diety, które spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniają się na tle innych. Są bezpieczne dla zdrowia pacjentów oraz wywierają prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Więcej o Nagrodzie Profesorów Farmacji

Colosan Ex®

Colosan Ex® jest suplementem diety, który poprzez usuwanie złogów wspomaga pracę jelit i regularne wypróżnianie. To mieszanina naturalnych roślinnych składników, prebiotyku oraz czterech szczepów bakterii probiotycznych. Jest to więc synbiotyk, czyli połączenie bakterii probiotycznych z prebiotykami. Skuteczność działania preparatu jest zwiększona, ponieważ składniki te działają synergistycznie – prebiotyki ułatwiają bakteriom probiotycznym namnażanie się w jelitach. Prebiotyki zawarte w tym suplemencie diety to składniki roślinne bogate w błonnik – łuski nasion babki płesznik, mielone nasiona lnu, inulina oraz błonnik jabłkowy. Natomiast szczepy bakterii probiotycznych (Lactobacillus acidophilus DDS®-1, Bifidobacterium longum UABL-14, Bifidobacterium bifidum UABB-10, Bifidobacterium lactis UABLA-12) są odporne na działanie żółci i soków żołądkowych. Mają też dobrą przyczepność do komórek nabłonka jelita, co doskonale przystosowuje je do funkcjonowania w układzie pokarmowym.

Spośród suplementów diety zgłoszonych do 10. edycji konkursu oceniający eksperci wybrali dziewięć i przyznali im Nagrodę Profesorów Farmacji. Wyróżnione zostały następujące preparaty (przedstawiane w kolejności alfabetycznej):
Arthroblock®
Colosan Ex®
Flexagen™
LenVitol
Ligunin®
Liverol
Marsjanki Kosmożelki
MenoPrim
Platinum Omega-3 fish

4.5/5 - (194 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH