Liverol laureatem Nagrody Profesorów Farmacji –

Przyszedł czas na jubileuszową X edycję Nagrody Profesorów Farmacji.

Jak co roku, poświęcona jest suplementom diety, które w dobie XXI wieku są szeroko rozpowszechniane na polskim rynku farmaceutycznym. W niniejszej edycji konkursu pozytywnie oceniono suplementy diety, które spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniają się na tle innych. Są bezpieczne dla zdrowia pacjentów oraz wywierają prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Więcej o Nagrodzie Profesorów Farmacji

Liverol

Nadmiernie obciążona – nieprawidłową dietą, spożywaniem alkoholu czy wreszcie ciągłym przyjmowaniem leków – wątroba potrzebuje wsparcia w odtruwaniu organizmu czy odbudowie hepatocytów (komórek wątroby). Suplement diety – Liverol – uzupełnia dietę pacjenta w fosfolipidy sojowe oraz L-asparaginian L-ornityny. Fosfolipidy są głównym budulcem błon komórkowych hepatocytów oraz składnikiem żółci niezbędnej do trawienia pokarmu w dwunastnicy. Zapewniają one błonom komórkowym odpowiednią elastyczność i przepuszczalność. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia komórek wątroby przez czynniki hepatotoksyczne (np. niektóre leki, alkohol, rozpuszczalniki organiczne, toksyny drobnoustrojów, czynniki immunologiczne i alergiczne), fosfolipidy wbudowują się w uszkodzone błony komórkowe hepatocytów, by przywrócić ich prawidłowe funkcjonowanie. Drugi składnik preparatu uczestniczy natomiast w ważnych reakcjach metabolicznych zachodzących w hepatocytach. Bierze udział m.in. w syntezie i regulacji wytwarzania mocznika i usuwania amoniaku z organizmu (wspomaga przebieg cyklu mocznikowego oraz przyspiesza procesy odtruwania), a także pobudza regenerację uszkodzonej wątroby. Obydwa składniki stanowią zatem niezbędny budulec do ciągłej regeneracji hepatocytów.

Spośród suplementów diety zgłoszonych do 10. edycji konkursu oceniający eksperci wybrali dziewięć i przyznali im Nagrodę Profesorów Farmacji. Wyróżnione zostały następujące preparaty (przedstawiane w kolejności alfabetycznej):
Arthroblock®
Colosan Ex®
Flexagen™
LenVitol
Ligunin®
Liverol
Marsjanki Kosmożelki
MenoPrim
Platinum Omega-3 fish

4.5/5 - (332 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH