Weź kurs na samokontrolę!

Na cukrzycę w naszym kraju choruje około 2,5 mln ludzi, a ponad 750 tysięcy osób o tym nie wie. Według prognoz WHO za 25 lat liczba chorych w Polsce podwoi się do 10 proc. populacji, czyli dotknie przynajmniej 4 mln Polaków.

Program edukacyjny “Kompas Samokontroli w Cukrzycy” ma na celu propagowanie zachowań związanych z samokontrolą cukrzycy. Zwiększenie świadomości częstych pomiarów i stosowanie prostych zasad pozwoli osobom chorym cieszyć się życiem i normalnie funkcjonować. Istotne jest zrozumienie tego, jak leki, dieta oraz aktywność fizyczna wpływają na poziom glukozy we krwi.

Edukowanie pacjenta na temat roli samokontroli i praktyczne wykorzystanie zasad „Kompasu Samokontroli w Cukrzycy” pozwoli wypracować zdrowie nawyki. Cukrzyca stała się chorobą społeczną, na która zapada coraz większa liczba osób. ONZ uznało cukrzycę za pierwszą, niezakaźną epidemię współczesnej cywilizacji.

Program skierowany jest nie tylko do osób chorych na cukrzycę, ale również do osób z ich najbliższego otoczenia (rodzina, przyjaciele, opiekunowie). Adresowany jest także do środowisk medycznych – lekarzy i pielęgniarek, których misją jest niesienie pomocy osobom chorym.

4.5/5 - (41 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH