Zatkany nos

Zatkany nos


Często zapominamy, jak ważne dla naszego komfortu i zdrowia jest prawidłowe oddychanie przez nos. Problemy z oddychaniem z powodu nieżytu nosa o różnej etiologii dotyczą znacznej części naszej populacji.

Żyjąc w ciągłym pośpiechu, w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku (dotyczy to zwłaszcza miast) często nie mamy czasu zająć się problemami zdrowotnymi lub problemy te bagatelizujemy. Brzmi to jak truizm, ale takie są fakty.

Co zrobić, gdy mamy zablokowany nos, a musimy udać się do pracy czy na ważne spotkanie? Jaki lek zastosować, gdy z powodu blokady nosa nie możemy zasnąć w nocy lub ciągle się budzimy? Sięgamy wtedy zwykle po lek, jaki polecą nam znajomi, rodzina, czasem farmaceuta w aptece.

Preparat „przyjazny” dla nosa
Wśród szerokiej gamy preparatów do nosa o zastosowaniu miejscowym powinniśmy szukać takiego, który uwolni nas od przykrych dolegliwości lub znacząco je zmniejszy, a będzie przy tym „przyjazny” dla błony śluzowej jamy nosa.
Cechy te łączy Euphorbium compositum S dostępne od wielu lat na naszym rynku farmaceutycznym. Lek ten, oprócz eliminacji objawów nieżytu nosa, wpływa korzystnie na stan błony śluzowej nosa przyspieszając jej regenerację.
Euphorbium compositum S możemy stosować wielokrotnie w ciągu dnia i – co ważne – bez ograniczeń czasowych. Inne preparaty „obkurczające” błonę śluzową można stosować tylko przez kilka dni (maksymalnie 7). Dłuższe ich stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia błony, jej zaniku lub nawet formy uzależnienia od kropli. W przypadku Euphorbium compositum S tego typu zjawiska uboczne nie występują. Łagodne i korzystne działanie preparatu powoduje, że można bezpiecznie stosować go u dzieci (w tej grupie wiekowej nieżyty infekcyjne nosa zdarzają się bardzo często).

Skonsultuj się z lekarzem
Oczywiście, mimo szeregu bardzo korzystnych właściwości, nie należy traktować Euphorbium compositum S jako leku podstawowego. Zawsze należy o swoich dolegliwościach związanych z funkcją nosa, zwłaszcza tych trwających dłuższy czas, poinformować lekarza – najlepiej laryngologa. Jeżeli jednak w przypadku zaburzeń w oddychaniu przez nos decydujemy się samodzielnie nabyć w aptece preparat dostępny bez recepty, to polecam Euphorbium.

Bibliografia u autora

4.5/5 - (74 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH