Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Marszałek uleczy?

Rząd chce, aby w przyszłości organami założycielskimi dla szpitali byli marszałkowie województw. Powiaty przeciwko temu protestują.

– Starostowie chętnie oddadzą ZOZ-y, ale razem z długami – uważa poseł PO Zbigniew Chlebowski.

Innego zdania jest Związek Powiatów Polskich.

– To właśnie lokalne wspólnoty samorządowe, przez wiele pokoleń tworzyły sieć “swoich szpitali powiatowych”. Tymczasem resort zdrowia zmierza w przeciwnym kierunku – uważa Kazimierz Kotowski, p.o. wiceprezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Długi pod kontrolą

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć handel długami szpitali. Projektowane zmiany w prawie przewidują konieczność uzyskania zgody przez podmiot, który utworzył zoz. W większości przypadków jest to samorząd. Chodzi o wzmocnienia wpływu samorządu na zmianę wierzyciela publicznej lecznicy.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH