Rak prostaty coraz częstszą przyczyną zgonów mężczyzn

Rak prostaty jest drugą, najczęstszą przyczyną śmierci wśród mężczyzn w Polsce. Wczesna diagnostyka, regularne badania i uważne obserwowanie swego organizmu pozwalają na wczesne wykrycie i zwiększają szansę na wyleczenie. Jakie badania profilaktyczne wykonać i w jakim wieku?

Prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty wzrasta po 50. roku życia> U mężczyzn w grupie wysokiego ryzyka już 5 lat wcześniej.

Urologia nowoczesna ale niedoinwestowana

Rozmowa z dr. hab. n. med. Arturem A. Antoniewiczem, FEBU, Krajowym Konsultantem w dziedzinie urologii, Ordynatorem Oddziału Urologii i Onkologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, byłym szefem Komitetu Egzaminacyjnego European Board of Urology.

Bożena Stasiak: Urologia w Polsce świętuje 70 lat istnienia. Jak Pan, jako urolog z dużym doświadczeniem i krajowy konsultant w tej dziedzinie,

prostata

Prostata – objawy i leczenie raka stercza

Prostata, a konkretnie rak prostaty, jest zaraz po nowotworach płuc, najczęstszą przyczyną zgonów wśród mężczyzn mieszkających w krajach Unii Europejskiej (raport OECD Health at a glance: Europe 2016). Ogólnie, nowotwory są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zgonów wśród całego społeczeństwa krajów UE. Listopad na całym świecie jest uznawany za miesiąc solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH