Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody

Może nie zapłacimy

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że pacjenci nie zapłacą drożej za odpowiedniki leków refundowanych, których producenci nie złożyli dokumentacji wymaganej do tego, by można było je produkować po 1 stycznia 2009 r.

Jest 1462 takich leków, w tym 502 refundowanych. Nie przeszły one procedury, której celem jest dostosowanie polskiego rynku farmaceutycznego do wymogów UE. Chodzi o specyfiki zarejestrowane przed wstąpieniem Polski do Unii.

500 tanich leków

500 tanich odpowiedników leków markowych tzw. generyków i 50 leków innowacyjnych, czyli nie posiadających tanich odpowiedników, prawdopodobnie od stycznia znajdzie się na znowelizowanych listach leków refundowanych – informuje wiceminister zdrowia Bolesław Piecha.

Dzięki dopisywaniu generyków na listy zarówno pacjent, jak i Narodowy Fundusz Zdrowia nie muszą płacić za droższe wersje leków. To sposób na obniżenie kosztów refundacji w systemie. W Polsce generyki nie były wpisywane na listy od roku.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH